Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet a dolgokhoz való...

Hogyan lehet a dolgokhoz való görcsös hozzáállást megszüntetni?

Figyelt kérdés

Tudom, fura kérdés, de eddig nemigazán találtam erre konkrét választ. Nem vagyok pánikbeteg vagy ilyesmi, de ugye az ilyen betegeken is lehet segíteni, így gondolom egy enyhébb esetnél talán a segítséget is könnyebb lehet összehozni. A konkrét problémám az, hogy általánosan rágörcsölök dolgokra, nem nagyon tudom lazán venni ezeket, pedig tudatosan tudom, hogy semmi értelme ennek. Voltak is olyan példák az életemben, amikor megtapasztaltam, hogy a görcsölésmentes (fogalmazhatunk úgy is, hogy "gátlástalan", bár ennek a kifejezésnek sajnos negatív töltete van a köztudatban) viselkedés sokkal többre vezet. Azt most nem fejteném ki, hogy miért.

Tehát én most arra keresném a választ, hogy milyen konkrét lépéseket lehet tenni annak érdekében, hogy ezen a tulajdonságomon változtatni tudjak. Akár idióta játékos gyakorlatok is érdekelnek, az mindegy igazából, csak legyen hatása :).


2010. szept. 22. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Írhatnál valami konkrétumot, esetleg.
2010. szept. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából szinte mindennél jelentkezik, de jó írok pár példát.

- Ha meglátok egy csajt, aki tetszik nekem, akkor tudatosan tudom, hogy semmit nem veszthetek azzal, ha leszólítom, viszont valami mégis visszatart, mint ha valami külső erő akadályozna meg ebben (valamennyi saját tapasztalatom is van azért ebben, tehát szólítottam már le teljesen idegen csajokat, de sajnos nem sokszor).

- Ez egy kicsit már személyesebb és igazából ezt nem is értem: sokan panaszkodnak férfitársaim közül a péniszük méretére. Na most nálam nem ez a probléma, hanem az, hogy ha pl. közvetlenül valaki mellett (tehát nincs elválasztófal vagy ilyesmi) pisilnem kell, akkor rám jön valami görcs és egyszerűen nem tudom elkezdeni a dolgot. Ez a hétköznapokban nem egy nagy dolog, de mivel fiatal vagyok, viszonylag gyakran megfordulok szórakozóhelyeken és ott bizony a piszoárok közé nagyon ritkán raknak elválasztót. Na ehhez képest viszont egy mobil piszoárban ez a dolog nem jelentkezik, pedig az sokkal nyilvánosabb helyen van. Valószínűleg az elválasztófal tényleg ennyire számít.

- MSN-en vagy Skype-on ráírok valakire és ha éppen nincs más elfoglaltságom, akkor nagyon elkezd idegesíteni, ha nem válaszolnak gyorsan. Ha van mit csinálnom, akkor nincs ilyesmi. Szerencsére általában azért van mivel elfoglalni magam :)

2010. szept. 22. 14:48
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából biztos tudnám folytatni a sort, de most így csak ezek jutottak eszembe.
2010. szept. 22. 14:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Esetleg írj neki:

[link]


Alapvetően én is ilyen szorongós típus vagyok, bár tudom, hogy értelme nincs de mégis.

Tetszenek a válaszai, mert valahogy mindig kizökkent ebből a görcsölésből és segít tovább lépni.

Szerintem egy próbát megér, sok sikert.

2010. szept. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem zaklatsz vadidegen lányokat az utcán, az normális. Az is, ha zavar, hogy úgy pisilsz, hogy látják a faradat.


ezeket szocializáltságnak hívják, nem görcsnek

2010. szept. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nem te vagy egyedül ezzel a problémával. Manapság egyre többen küzdenek szorongással vagy egyéb lelki problémákkal.

Nem tudom, hogy sportolsz-e, vagy, hogy van-e olyan kreatív hobbid (zenélés, rajzolás, írás), ami legalább hetente egyszer-kétszer leköt. Ha nincs, akkor mindenképp találj egyet!

Elsősorban én a sportot tudnám ajánlani, mert amellett, hogy önbizalomnövelő, a lelki és testi egyensúlyod megtalálásában is segít.

Emellett, ami nekem például rengeteget segített; az a jóga. Nem muszáj jógaórákra járnod, otthon is megpróbálkozhatsz vele (dvd-ről, könyvből). Persze nyilván úgy a leghatásosabb, ha a kezdetekben oktatóval gyakorolsz.

2010. szept. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem a farkadat, hanem a faradat. tök normális, ha az ember nem szereti azt mutogatni másik pasiknak
2010. szept. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az a fura, hogy ez inkább csak pisilésnél jelentkezik. Tehát nem kifejezetten az zavar, ha valaki látja a farkamat, hanem az, ha közvetlenül mellette kell intéznem a dolgomat.

Igen, amúgy én zenélek, de úgy néz ki, akkor tényleg kicsit rá kéne állnom az egyéb elfoglaltságaimra is.

2010. szept. 27. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!