Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kényszergondolatokat hogyan...

A kényszergondolatokat hogyan lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés
Kaptam gyógyszert, egy darabig jó volt. Elkezdtem a terápiát, mivel kellett beszélnem róluk, még jobban előjöttek és megint nem tudom őket kiverni a fejemből, szinte egész nap. Most mit csináljak?
2011. jún. 3. 10:41
 1/3 Smartguy86 ***** válasza:
70%
Milyen kényszergondolatok? Tereld el a figyelmedet, csinálj magadnak minél több programot, hogy még véletlenül se legyen annyi időd, hogy hülyeségeken agyalj. Leginkább azoknak vannak ilyen betegségei, akik egész nap otthon ülnek - nekik van idejük kitalálni minden marhaságot és figyelni a testüket, hogy mikor milyen tünetet vesznek észre magukon ami halálos betegségre "utalhat"...
2011. jún. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első nem talált. A túlhajtott emberekre a legjellemzőbb.

Én speciel kinőttem. Mert nekem kamaszkoromban volt. De a gyógyszerek soha nem adnak rá végleges megoldást. Amúgy mindig van a háttérben valami pszichés oka. Leggyakrabban kapcsolati probléma, vagy kapcsolatteremtési akadály. Ha a megbúvó probléma megszűnik a kényszer betegség is megszűnik. És pont azért súlyosbodott az állapotod a terápián, mert a problémát saját magad akarod elnyomni és ha közelítenek hozzá akkor a feszültség nőhet. Egyetlen megoldás a feltáró terápia.

2011. jún. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Smartguy86 ***** válasza:
Kiből mi hozza ki. A hipochondria például a sokat unatkozó emberekre a legjellemzőbb. Egyéb stressz indíttatású kényszerképzetek lehetnek a pörgés miatt...
2011. jún. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!