Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Brutálisan rettegek a veszetts...

Brutálisan rettegek a veszettségtől mit tegyek?

Figyelt kérdés
Iszonyatos szenvedésen megyek keresztül emiatt. Szinte minden nap történik valami olyan dolog ami miatt azt hiszem hogy most megfertőződtem és 2 hónapon belül vége. Sajnos 2 hete megtörtént a legrosszabb dolog amitől féltem: volt a házon egy g.ci denevér, méghozzá a bejárati ajtónál. A denevér bizonyára veszett lehetett azért tévedt el a társaitól.Utána másfél hétig biztos voltam benne hogy elkaptam tőle, mert lehet hogy rápiszkított a bejárati ajtónk kilincsére és megfogtam, utána írtam egy infektológusnak ez ügyben, de ő megnyugtatott hogy így nem lehet elkapni, és ettől megnyugodtam és lezártam a dolgot. Azonban tegnap barackot akartam enni, aztán az egyik barackon észrevettem egy nagy sérülést, ami már "begyógyult" a gyümölcsön, és utána egyből arra gondoltam hogy biztos beleevett egy gyümölcsevő denevér. Emiatt most alig aludtam valamit. Reggelre aztán összecsíptek a szúnyogok és most csak azon jár az eszem, hogy biztos abban a denevérben volt előtte ami itt volt 2 hete. A kertben sem merek már dolgozni, mert állandóan átjön a szomszéd macskája, és füvet is rettegve nyírom le, mert mi lesz ha rám fröccsen a macskaszar amiben veszettség van? Sokszor van olyan hogy rákos betegeket irigylek mert nekik még lehet pár szép évük hátra, nekem meg max 2 hónap és vége. Járok pszichológushoz emiatt, de úgy érzem elbagatellizálja a problémám. Azt még szeretném leszögezni, hogy állat soha nem harapott meg és még csak nem is érintkeztem semmilyen állattal.

2022. júl. 28. 11:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

pszichológushoz fordulj!


Ez az első ilyen szorongásod életedben? Most kezdődött?

2022. júl. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%

Ha ennyire rettegsz tőle, akkor tudhatnád, hogy a veszettség harapással terjed, a sz*rtól nem fogsz megfertőződni.

Ha ennyire rettegsz, akkor miért nem oltatod be magad ellene, mikor van ellene védőoltás...?

Egyébként Mo-n évek őta nem találtak veszett állatot.

Végül ne járj tovább ehhez a pszichológushoz, mert nyilvánvalóan komolya problémád van, keress fel egy pszichiátert.

2022. júl. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Madarak, kétéltűek, halak és rovarok nem fertőződnek veszettséggel, úgyh a szúnyog egyből kilőve - gyümölcsevő denevér pedig nem él itthon.

Szerintem lehet, hogy a pszichológus kevés, pszichiáterhez kéne fordulnod, aki gyógyszeresen segít a szorongásaid oldásában, mert ez, amit leírsz már egy elég komoly szint.

2022. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Bocsánat, pszichiátert akartam írni (1-es voltam)
2022. júl. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Talán egy kicsit csillapíthatja a szorongásodat az a tény, miszerint ma már a veszettség extrém ritka. Még a '90-es években kezdődött a vadállatok vakcinázási kampánya, aminek következtében gyakorlatilag teljesen visszaszorult ez a betegség. Világszinten is inkább csak trópusi, és emellett elmaradottabb országokban tűnik fel.
2022. júl. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
5-ös: tudom hogy kutyák macskák körében már gyakorlatilag nincs, viszont a denevérek vígan hordozzák, de persze őket bántani nem szabad, mert ha csak rosszul néz rájuk az ember már ott terem 100db állatvédő akik lecsukatnának érte 100 évre. ők nagyon extra hiperszuper állatok amelyek az istenek felett helyezkednek el, még az sem számít hogy 100 százalékban halálos vírust hordoznak.
2022. júl. 28. 11:57
 7/25 anonim ***** válasza:
47%
Akkor újra kérdezem, ha ennyire rettegsz, miért nem oltatod be magad ellene?
2022. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%
Ha a veszettség ki lenne lőve, a kérdező találna másik szoronganivalót. Ez mentális baj, kezelni kell, gyógyszer rá, és jó lesz. Pszichiáterhez menj, a pszichológusod csak lehúz, miközben nem tud segíteni.
2022. júl. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne győzködjétek már oltással ilyesmivel, ez MENTÁLIS betegség, az rábeszélésre nem múlik el!
2022. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sajnos senkivel nem tudom megbeszélni a problémámat, ezért gondoltam ide írok. A veszettség előtt 2 hónapon keresztül meg voltam győződve róla hogy leukémiás vagyok, mert minden tünet megjelent miután olvastam róla. Ezt még elfelejtettem írni.
2022. júl. 28. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!