Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A kutyám megkarmolt. Mekkora...

A kutyám megkarmolt. Mekkora az esélye annak, hogy elkaphattam valamit (mondjuk akár a veszettséget is)?

Figyelt kérdés

Ma reggel a kutyámat vittem veszettség elleni oltásra, majd kora este megkarmolta a karom etetés közben, kb 4-5 centi hosszan. Vérzett, de azért szerencsére nem mély sebről van szó, nem csöpögtem szét a vérem. A karmolás után kb 5 perc múlva már szappannal megmostam és betadinnel kezeltem a sérült felületet. Ennyi elég lehet? Egyáltalán van okom tartani a veszettségtől ha pár órával (8-9) ezelőtt beadattam neki az oltást?


Köszönöm előre is a válaszokat.



2022. jún. 25. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Semmi okod aggodalomra.
2022. jún. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Hatásosabb fertőtlenitő kellett volna .

Ilyennek minden háztartásban lenni kell.

Nem csak a kutyától kaphatsz sérülést.

2022. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Veszettség harapással, nyállal terjed és a kutyád is minimális eséllyel kapja el, hacsak nem verekszik rendszeresen vadállatokkal, ráadásul rendszeresen viszed oltásra...
2022. jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors visszajelzéseket. Még csak most múlt el 3 hónapos, ma kapta az első veszettség elleni oltását. Azt elfelejtettem említeni, hogy alkolos fertőtlenítést is végeztem a seben a betadine előtt.
2022. jún. 25. 22:14
 5/6 A kérdező kommentje:
*alkoholos fertőtlenítést
2022. jún. 25. 22:21
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Mivel Magyarországon a vadállományt is évente vakcinázzák, ezért a veszettség nagyon ritka betegség, még akkor is csak minimális eséllyel fordulhatna elő, ha a kutyád rendszeresen érintkezne vadállatokkal és nem lenne oltva. Ilyen fiatal korban pedig egyenesen kizárt.

A kutya körme alatt lehetnek kórokozók, de ezeket egy egészséges immunrendszerrel rendelkező ember legyőzi, ráadásul te még le is fertőtleníthetted, tehát az egyéb fertőzés lehetősége is elenyésző. Ne aggódd túl a dolgot.

2022. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!