Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek a saját szabadidőmtől...

Rettegek a saját szabadidőmtől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, nem éppen ez az ideális hely a segítség kérésre, de hátha... sajnos nem engedhetem meg magamnak anyagilag, hogy szakemberhez forduljak.

A problémám az, hogy rettegek a saját szabadidőmtől. Minden nap meló vége felé már jön a gyomorgörcs, hogy itthon leszek és nem dolgozni kell. Mert ha épp nem a munkámat végzem, nem robotüzemmódban vagyok, akkor minden olyan szürke, sivár, érdektelen, üres. Lehet ez házimunka, bevásárlás, de már a hobbijaimat sem élvezem. A hétvégék mikor több idő jut magamra mégrosszabbak. Próbálom lefoglalni magamat, új hobbikat is kerestem, de minden olyan érdektelen, üres. Kifejezetten rossz érzés, hogy semmi sem tud érdekelni, semmi sem hat meg, csak ez a folytonos kellemetlen üresség érzés. Ez még barátok mellett is jelen van, egyszerűen eltűnt a világ színe. Mára ott tartok, hogy csütörtök van és rettegek a hétvégétől, hogy megint itt fog enni a fene. Ha kimozdulok akkor is ez van. Nemhogy nem élvezem az életet, de még rosszul is esik.

Nemtudom mitévő legyek. Nagyon elkeserít ez az egész. Nem látom a kiutat és már közel 1 éve tart ez az állapot.


35/F



2022. júl. 28. 20:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Minden percben foglald el magad, szabadidőd nulla lesz.

Csak az unatkozik, akinek nincsenek gondolatai.

2022. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nincsenek barataid, sporttársak, hobby stb?
2022. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha átmenetileg vállalnál másodallast? Akkor nem lenne szabadidőd viszont ha végre kijössz ebből az állapotból lenne félretett pénzed. Vagy önkéntes munkát is vállalhatsz sok lehetőség van. Ott jó esellyel új ismerettségekre is szert teszel és hátha segít kimászni ebből a helyzetből. Vagy otthonra is kitalálhatsz kötelező programokat. Pl ablakpucolás, takarítás, kád kisikálása....stb menj el futmi minden nap......csodáka képes.
2022. júl. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Kipóbálhatnál úm dolgokat. Nem baj ha nincs kedved hozzá. Evés közbem jön meg az étvágy hátha valami bejön. Vagy nem lehet hogy valójában egy lány hiányzik neked? ;)
2022. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ez nem unalom, kipróbáltam új dolgokat, van bőven házimunkám de minden olyan üres,semmilyen, a legrosszabb amikor mindennel végzek és eljön az énidőm,na akkor tör ki igazán ez a szar érzés. Vannam barátok de ha velük vagyok is minden olyan üres, rossz. Nemtudom mi ez de nagyon kiégek tőle.

De igazatok lehet, nézek valami másodállást, hogy 0-24 robotba legyek max aludni jövök haza.

A párkeresés is megoldás lehetne talán, de én ezt feladtam. Senki sem maradt meg mellettem hosszútávon, a hiba tuti bennem van, de én már nem is akarom meglelni.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2022. júl. 29. 05:25
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológus...???
2022. júl. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az úgy megvan, hogy leírtam, hogy nem tellik rá?
2022. júl. 29. 09:20
 8/17 anonim ***** válasza:
Esetleg olvashatnál is. Nekem az sokat segít. Tudom drágák a könyvek de ha mégis érdekel írj rám és küldök egy tippet honnan lehet ingyen megszerezni majdnam mindent online. Nem torrent. ;)
2022. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az olvasás az egyik hobbim, szerencsére én is ismerek ingyenes helyeket. De nem tud lekötni semmilyen olvasmány már. Bármit olvasok, szórakoztató műfajokat, ismeretterjesztőt stb. nem lekötni már, egyszerűen üres, semmilyen érzés. Ahogy az új hobbik keresése is, mert próbáltam új dolgok felé is nyitni.
2022. júl. 29. 17:21
 10/17 anonim ***** válasza:

Pszichológiai könyveket is kimerítetted már?

Szerintem ezt a barátnő projektet nem kéne feladni.

Kicsit fura nekem, hogy nincsenek olyan témák amik iránt érdeklődnél. A világ olyam színes.

Lehet hülye öltet de esetleg megpróbálkozhatnál egy ejtőernyős tandemugrással. Hátha kirázza belőled az unalmat. :)

2022. júl. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!