Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám kezelni az új...

Hogyan tudnám kezelni az új helyzetek által okozott szorongást/ félelmet?

Figyelt kérdés

Nemsokára dolgozni kezdek. Csak nyári munka, de nagyon tartok tőle, mert nem ismerek ott senkit, sőt azt sem tudom pontosan mit fogok majd csinálni, hogy fogom bírni.

Utálom az ilyen új és ismeretlen helyzeteket, már napokkal előtte elkezdek szorongani és idegeskedni. Csak a legrosszabbra tudok gondolni, hogy mi mindent fogok elrontani, meg ilyenek.

Próbálok megnyugodni, de valamiért az is aggaszt ha éppen nem szorongok, mert ilyenkor úgy érzem, hogy biztos valami rossz fog történni amire nem vagyok felkészülve.


Tudom, hogy ez nem normális, viszont nem tudom mit tehetnék, hogy jobban kezeljem az ilyen dolgokat. Nem akarom, hogy a szorongásom miatt kimaradjak mindenből, de nagyon nehéznek érzem így az új dolgok elkezdését.



2022. júl. 30. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Miért ne lenne normális? Mindenki szorong kicsit az első napon, nem az a normális, aki nagyképűen pacsizik mindenkivel, az inkább túlpörgi a szitut és ki is beszélik a háta megett. Annyi a dolgod, hogy figyelj és tanulj minél többet, kik a kollégák, mi a feladat, ki mire háklis. Első nap senki sem annyira ügyes, ezt a munkatársaid is tudják, úgyhogy engedd el a füled mellett, ha emiatt megjegyzést tennének.
2022. júl. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mitől félsz pontosan, mi romolhat el?
2022. júl. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pl. attól félek, hogy nem fogom tudni hova/kihez kell mennem pontosan, vagy nem fogom tudni mit kell csinálnom, rosszul csinálok valamit és hülyének néznek, ilyenek.


Utálom amikor nem tudom mire számítsak, mi és hogyan fog pontosan történni. A holnapi nap pedig pontosan ilyen lesz....

2022. júl. 31. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Pacsi, én is holnap kezdek.
2022. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
milyen munkakör?
2022. júl. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!