Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az lehetséges, hogy egy ember...

Segitseg kérdése:

Az lehetséges, hogy egy ember egyedül kigyógyuljon a depresszióból?

Figyelt kérdés
Pontosan egy éve (kisebb szünetekkel) olyan szinten a padlón voltam, hogy csak feküdtem egész nap online órákra nem jártam be, bántottam magam stb, de nem mertem segítséget kérni és ez igaz lassan, de teljesen megváltozott. Már annyira nem vagyok rosszul lelkileg. Nem tudom, hogy egyáltalán depressziós voltam-e, mivel nem akarom diagnosztizálni magam, de azért nekem gyanús. Tehát megoldottam volna egyedül?

2022. aug. 1. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Biztos lehetséges, csak nem túl praktikus arra várni, hogy hátha esetleg 60. esélyként bejön.
2022. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól függ, hogy mi okozza a depressziót, fásult lelki állapotot. Ha esetedben például a bezártság, az online órák személytelensége, a kötelező izoláció okozta a bajt, akkor ez értelemszerűen lassan "magától megoldódott". Ha valakinek esetleg egy rossz munkahely, negatív környezet okozza a melankóliáját, és tud rajta változtatni, ez is megoldódhat külső segítség igénybevétele nélkül. Azonban vannak olyan problémák, amiket nem lehet ilyen típusú "gyakorlati" lépésekkel megoldani.
2022. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha olyan oka van, amit te is tudsz kontrollálni, akkor sztem van esély rá. De egy klinikai depresszió valszeg nem oldódik meg csak úgy külső segítség nélkül. Depressziós időszakjai sok embernek vannak egyébként, a bezártság is okozhatja, kudarcok, egy negatív életesemény. Akkor van gond, ha ez az életminőségedet jelentősen rontja, és beáll egy általános állapotként. Egyébként ha keményebb depressziód van, akkor az elveszi a képességedet is, hogy egymagad a saját akaratoddal küzdj ellene. Szóval aligha bizonyos esetekben és ez nem szégyen.
2022. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Van olyan, hogy szimplán elmúlik magától.
2022. aug. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Egyszer egy pszichológus azt mondta, hogy nem, mert senki sem tudja magát a saját hajánál fogva kihúzni a mély vízből.
2022. aug. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Azért ez így nem igaz, 5-ös, csak azzal a pszichológus nem keres. Kizárni nem lehet ennek a lehetőségét, van rá példa, mérlegelni kell, hogy milyen súlyos, van-e kiküszöbölhető oka és mennyi ideje tart az állapot.
2022. aug. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!