Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kell abbahagyni?

Miért kell abbahagyni?

Figyelt kérdés

A frontin,xanax,rivotril stb.gyógyszereket rövid idő alatt abba kell hagyni mert függőség alakul ki tőle.

Mi történik olyankor ha valaki függő lesz ezektől?

Miért baj az ha ezt mindig be kell venni mint akár más gyógyszert is?



2022. aug. 3. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Látszatmegoldás, a szervezet pedig hozzászokik, és már nem fog reagálni, lényegében nem fog a gyógyszer a receptorokhoz kapcsolódni). És az élethelyzetet nem oldja meg, amiért a depresszió kialakult. A gyógyszer egy mankó, hogy fel tudj állni, de a mankót is el kell hagyni egy idő után, helyette bizony mozogni, edzeni, erősíteni kell.
2022. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A függőséggel az a baj, hogy egy idő után ugyanaz a dózis már nem hozza ugyanazt a hatást, több kell, jobban megterheli a szervezetet és nem gyógyít meg. Frontinnal időt lehet nyerni, amíg átvészelsz egy kritikus időszakot, erre való, nem többre.
2022. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1

Nem depire, hanem szorongásra adják.


2

Ez egyéni. 4,5 mg xanax volt a kezdőadagom, évekig szedtem így. Aztán le tudtam csökkenteni 3,75 mg-ra, kórházban vették el a maradék 3 mg-ot (hosszú). Egy évig nem szedtem, idén újrakezdtem. Összehasonlíthatatlanul jobb, mint nélküle. Most 1,5 mg az adagom. Nélküle megőrülnék a szorongástól.

2022. aug. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!