Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha úgy érzem nyugtatóra lenne...

Ha úgy érzem nyugtatóra lenne szükségem a házi orvosomhoz menjek el első körben?

Figyelt kérdés

Ő ír fel nekem csak így ilyen gyógyszert, vagy legalább tovább küld pszichiáterhez? Mert ha elzavar egy Valeriana relaxal, azzal nem leszek előbbre. A Remotive extrát szedem már egy ideje, de nem elég sajnos.

Anyukámnak más a házi orvosa, de neki írt fel simán az övé. Csak ugye félek, hogy nekem majd azt mondjak fiatal vagyok és nem írnak fel. Amúgy 25 éves múltam.

És elég ha annyit mondok neki, hogy stresszes a munkám, ami miatt már teljesen kivagyok, meg rosszul alszok?

Nem akarok bele menni a részletekbe, meg mártírkodni se szeretnék, csakhogy kapjak gyógyszert.



2022. aug. 4. 08:46
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és itt se szeretnék bele menni a részletekbe, és szeretném kérni, hogy először is a kérdéseimre válaszoljon, aki ír.
2022. aug. 4. 08:47
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Írhat fel és mindenképpen őt érdemes keresni legelőször, ha ilyen gondod van. Neki is nagy vonalakban elég, ha vázolod, hogy mik a problémáid, aztán majd kérdez, ha pontosítást akar. Nem biztos, hogy ír, mert az az ő dolga, hogy eldöntse, hogy tényleg erre van-e szükséged. Azt jól látod, hogy van, akinek bemondásra írnak, de ez nem biztos, hogy jó, hiába kényelmes és diszkrét.
2022. aug. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%
Próbáld ki a citromfū teát, még mindig jobb mint ezek a drogok.
2022. aug. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

A tüneti kezelés sose oldja meg a problémákat. ha elkezdesz valami komolyabb gyógyszert szedni, az is csak addig segít, amíg a szervezeted megszokja és utána még nehezebb lesz helyrehozni magad.

Sportolás valószínűleg többet használna. Illetve ha tönkretesz a munkád, akkor érdemes lenne váltani is (ha nem tudod megtanulni kezelni a munkahelyi stresszforrásokat).

2022. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Citromfű kapszulát szedtem egy ideig. Nem vagyok annyira teás, úgyhogy azt nem tudnám hosszútávon naponta inni (ahogy gondolom kellene). De majd lehet megpróbálok rászokni.

Igazság szerint már volt, hogy vettem be nyugtatót, amikor nagyon kiborultam, és én elsősorban így gondolnám szedni, hogy csak amikor "rohamom" van (nem találtam rá jobb szót). Tudom, hogy erről az esetenkénti szedésről megoszlanak a vélemények, de olvastam, hogy valakinek így írták fel. Sajnos, ha kiborulok, többek között magamon vezetem le a feszültséget. Pl. volt, hogy kalapáccsal rávágtam a kezemre, beleütöttem a falba stb. Nem akarom, hogy tovább fajuljanak ezek a kiborulások és szerintem az a kisebb rossz, ha ilyenkor inkább "kiütöm magam" gyógyszerrel.

2022. aug. 4. 10:58
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Az ilyen "rohamok" nem jönnének elő, ha általánosságban kiegyensúlyozott lennél. Szóval érdemes lenne életmódot váltanod. Rendszeres sportolás, elegendő pihenés, természetbe kimozdulás, koffein és alkohol kerülése (ha most fogyasztasz), mind segítene, hogy elmúljanak az ilyen kirohanásaid. Illetve kiborulás esetén elmenni futni is egy elég jó megoldás lehet.
2022. aug. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos a legtöbb háziorvos felírja. De csak kks adagban. 0.25 frontinból a legkisebb kiszerelést. Talán 30db van benne. Ha ennél nagyobb adagot akarsz azt a pszichiáternél kell kérni. De amit írsz azon nem hiszem hogy segíteni fog. Kevesen állják meg, hogy rendszeresen szedjék. Úgy meg egyre nagyobb adag kell a hatáshoz a végén meg csak rosszabb lesz minden ha rászoksz. Nagyon addiktív szer. Én is alkalmankénti használója vagyok. Megfogadtam hogy ha beledöglök sem veszek be 1 szemnél többet. Sajnos már nem hat. Ez arra jó ha aktuális problémád van. Pl műtét után, gyász időszakban stb amíg túljutsz a nehezén. Berendezkedni a szedésére nem megoldás sajnos. Tudom nem kértél kioktatást de inkább más kárán tanulj mint a sajátodból. A testedzés, különösen a futás viszont sokat segíthet azon amiben vagy. Nyilván könnyebb bekapni a bogyót. De azért gondold át. ;)
2022. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%
A legjobb nyugtatószer az alkohol. Ha tényleg csak alkalmanként kell inkább igyál egy felest. Ezt sem JAVASLOM de a nyugtatónál még ez is jobb. Erre is rá lehet szokni de kisebb eséllyel. Vagy marihuana anná jobb nyugtató nincs. Nyugodtan pontozzatok le. Ilyesmit tényleg nem szabad ajanlgatni. Csak sajnos a nyugibogyó ezeknél sokkal rosszabb megoldás. A legjobb a sport lenne! ;)
2022. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

1. Én rendszeres szedője voltam a xanaxnak évekig. Most 1 év kihagyás után megint szedem. Először napi 3 x 1,5 mg volt az adagom, most 2 x 0,75. Soha nem vettem és veszek be többet vagy soron kívül. Erről annyit, h ISZONYÚ addiktív.


2. Ahogy 6-os írta, az nagyon jó: "Szóval érdemes lenne életmódot váltanod. Rendszeres sportolás, elegendő pihenés, természetbe kimozdulás, koffein és alkohol kerülése (ha most fogyasztasz), mind segítene, hogy elmúljanak az ilyen kirohanásaid. Illetve kiborulás esetén elmenni futni is egy elég jó megoldás lehet."


3. Amit 8-as írt, részben jó, részben rossz. Az alkohol is NAGYON addiktív. Talán 1-1 sör időnként oké, mert nem erős, nyugtat és hamar kiürül. De nagyon kell vigyázni, h a heti 1 doboz sörből ne legyen napi 1 doboz, aztán napi 2, aztán bor, pálinka.


És a fű az arra érzékenyeknél NAGYON súlyos szorongást, pánikrohamot idézhet elő (pl. nálam ez volt, így életemben 1x volt hozzà "szerencsém"). Hosszabb távú fogyasztása is okozHAT nagyon komoly problémákat (egyik exem haluzott tőle). Szóval csak óvatosan.

2022. aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9. Nem vagyunk egyformák. A legtőb embernék a nyugibogyó nagyon gyors rászoktás eredmenyez az elhagyása meg kellemetlen mellekhatásokat. A fűtől meg még nem hallottam olyanról aki szorongott volna. Úgy látszik te ilyen csodamanó vagy.
2022. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!