Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha úgy érzem nyugtatóra lenne...

Ha úgy érzem nyugtatóra lenne szükségem a házi orvosomhoz menjek el első körben?

Figyelt kérdés

Ő ír fel nekem csak így ilyen gyógyszert, vagy legalább tovább küld pszichiáterhez? Mert ha elzavar egy Valeriana relaxal, azzal nem leszek előbbre. A Remotive extrát szedem már egy ideje, de nem elég sajnos.

Anyukámnak más a házi orvosa, de neki írt fel simán az övé. Csak ugye félek, hogy nekem majd azt mondjak fiatal vagyok és nem írnak fel. Amúgy 25 éves múltam.

És elég ha annyit mondok neki, hogy stresszes a munkám, ami miatt már teljesen kivagyok, meg rosszul alszok?

Nem akarok bele menni a részletekbe, meg mártírkodni se szeretnék, csakhogy kapjak gyógyszert.



2022. aug. 4. 08:46
1 2
 11/18 Senior Séf ***** válasza:
50%

Én 120 éves életkor alatt senkinek sem engednék nyugtatót felírni. A stressz a mai világban MINDENKI életében jelen van. Azzal kelünk, azzal fekszünk És ha ez nem lenne elég, egy rahedli BELSŐ stresszforrás is nehezíti mindennapjainkat, mint a modern táplálkozás okozta hintázó vércukor, az életünket körülvevő mintegy 8000 kemikália, a monitorok hideg kék fénye, stb. Erre azonban nem a nyugtató a megfelelő ellenszer. Ha ugyanis stressz ér, a mellékvese kortizolt termel. Ha nyugtatót veszel be, a kortizol ugyanúgy ott marad, és ugyanúgy kifejti a szervezetre gyakorolt káros hatásait. Ugyanúgy nem fogsz tudni rendesen emészteni, nem lesz normális keringésed, ugyanúgy félgőzön működnek a szerveid, a genitáliád, és ugyanúgy beindulnak a gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulák. Ahhoz, hogy a tested normálisan működjön, paraszimpatikus üzemmódba kell kapcsolnod az idegrendszeredet, ez pedig manapság csak stresszkezelési technikákkal lehetséges.

6-os jókat írt, de ki kell egészítenem. Nem elég életmódot, étrendet is kell váltani az eredmény érdekében. Amit ugyanis a mai ember megeszik, az messze nem az a a táplálék, amire teremtetett. Csak valami, amivel jóllakik, és amiről az élelmiszeripar gondoskodik, hogy finom is legyen. Valójában nem táplálnak, hanem bizonyos ideig fenntartanak minket. Az eredmény a fiatalok körében járványszerűen terjedő mentális gebaszok, és a felnőttek életét keserítő autoimmun betegségek sora.

2022. aug. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
11 nem ajangatnám senkinek a nyugtatót de bizony van az a pont amikor már a sressz annyit árt a szervezetednek, hogy egeszségesebb a nyugtatót bevenni. Én kórházban kaptam egy nagyon súlyos műtét után. Ott eleve az intenzíven ment az infúzióban a fajdalomcsillapító mellett a nyugtató is. Aldás volt mert nem érdekelt semmi nem aggótam és csak pihentem/aludtam ami gyógyító volt. Mikor kikerültem az osztalyra is adtak minden este. Mert különben esélyed nem volt a félelmeid és fajdamaid közt pihenni. Utána én már nem akartam de a háziorvos azt mondta legyen otthon amíg felépülök mert jobb mintha gyomorfekélyt kapok a stressztől meg szédülök és nem tudok aludni. Szerintem ilyen időszakos esetekre hasznos a nyugtató. Ahogy a fájdalomcsillapító is. Azt sem szedték az őseink de szerencse, hogy nekünk könnyebb ennyivel. Persze az sem allandó szedésre lett kitalálva. De esetenként hasznos. Az itt felsorolt problémákat viszont nem fogja megoldni a nyugtató. Fel fogja írni a haziorvos nagy eséllyel de értelme csak úgy van ha dolgozik is a problémái megoldásan közben valaki.
2022. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

12, tök jót írtál.


Még annyit, h én is inkább szedem AZ ORVOS ÁLTAL ELŐÍRT MENNYISÉGŰ nyugtatót állandóra, minthogy piáljak meg füvezzek. A nagy adagok meg azért vannak, mert nekem csak ennyi hat. Piát meg füvet nem is bírom.


Olyan pszichiátriai betegségeim vannak, amik egyenként is csak a lakosság 1 százalékát érintik. Nem sima depi meg szorongás.


De pontozzatok le csak nyugodtan, piás, füves banda. 😂😂 Akinek nem inge, ne vegye magára.)


9-es voltam

2022. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
* (Akinek...
2022. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

13 a piálást is én ajanlottam :D ha tudnád nekem mennyit segített?! :D Persze mértekkel.

Az ember nem mindenre ugyan azt a módszert alkalmazza. Van amire ez való van amire az. Nem véletlen, hogy az orvos sem mindenre aspirint ír. :D

Amúgy én már rég nem szedek nyugtatókat. Csak volt ez az időszak mikor muszáj volt.

2022. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15

Ismered a kalmopyrines viccet? 🙂


(Ua., mint az aszpirin.)

2022. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az orvos is hallott már a házipálinka jótékony hatásairól. Annyi a különbség, hogy ő ismeri a különböző szerek és módszerek előnyeit és veszélyeit és ezen tudás birtokában tudja ajánlani a legjobb megoldást.
2022. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Auért egy fokkal gyakrabban írják fel a nyugibogyót kb bármire.
2022. aug. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!