Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyolc napja nem szedem a...

Nyolc napja nem szedem a scippa 10 mgt. Mit tegyek a mellékhatásokkal?

Figyelt kérdés

8 napja eldöntöttem nem szedem tovább az eredetileg depresszióra két évig szedett scippa 10 mg gyogyszeremet.


Azóta szorongok, sokat alszok, szédülök, székrekedésem van, nem érzem jól magam, sokszor sírás jön rám ok nélkül. Állandóan ideges vagyok.


Ezek meddig tartanak és mit tudok tenni ellene?


2022. aug. 5. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Pl nemblett volna szabad önhatalmúlag abbahagynod. Orvos nelkül.. nem csoda ha rosszul vagy. Irany a doki! Ha le akarsz jönni róla, mwjd 3lmondja...
2022. aug. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Ezt csak így magadtól nem szabad...ehhez feltétlen orvos kell. És egyszerre nem szabad abbahagyni, hanem szépen csökkentve.
2022. aug. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Előszöris tudatosítsad, hogy ez normális, hogy az elvonás miatt rosszabbul vagy, szélsőséges hangulatingadozás, agresszió, ki tudja még mi jöhet elő, testi tünetekkel. Akik elhagyják az ilyen SSRI-t az öngyilkosság veszélye is fennáll!!! Ha ezt tudatosítod, akkor már védve vagy, ha rádjön ilyen gondolat, tudod, h a gyógyszerelvonás teszi, nem az, hogy mennyire rossz ember vagy és mennyire szar az élet. A gyógyszer áthuzalozta az agyad (én 10 évig szedtem), így fura reakciókat fog produkálni, ha elhagyod, amíg vissza nem rendeződik, ez ki tudja hány hónap.

Nézd meg ezt a filmet: Letters from generartionRX az SSRI gyógyszerek hatásáról.

Mivel lehet enyhíteni?

Szedjél L triptofánt, 2-3 hétig reggel este 500-500 mg-ot. (érdemes a drágábbat megvenni, mert tisztasági gondok lehetnek ennél az étrendkieg-nél. Swanson vagy NOW jó.

Étrendkiegészítők, amik jelentősen megtámogatják az idegrendszered, ezt hosszú távra is:

- omega 3 kapszula

- D+K vitamin

- B vitaminok (nem kell minden nap szedni, mert éhségérzetet felfokozza), én pl. gumivitamin formában szedem néhány naponta, a másik megoldás a sörélesztőpehely, ami komplex B vitamin forrás és nem leszel éhes tőle (gluténmentes a finomabb)

- Mg-biszglicinát (ezt is elég 2-3 naponta egyet)

----

Az L-triptofánt nem jó hosszabban szedni. Utána megpróbálhatod CBD olajat (ezt én is szedem) illetve, L-theanine (Swanson márka).


Kitartást!

2022. aug. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
25%

Előző vagyok, én azért hagytam el, mert olvastam, hogy a csontokra nem jó, csontritkulást okoz az SSRI, a szerotonin háztartásba beavatkozás miatt.

A térdem állandóan fájdogált, éreztem h lehet összefüggés.

Elég fáradékonnyá tett, sokszor délután is meg kellett igyak egy kávét, mert különben alkalmatlan voltam bármire. Viszont a délutáni kávét már nem szerette nagyon a szervezetem. Most, hogy elhagytam a gyógyszert, nem kell igyak du kávét!

2022. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!