Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » PTSD-vel van értelme élni?

PTSD-vel van értelme élni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 6. 05:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Van. Időnként legszívesebben vagy magadat robbantanád fel, vagy a többi embert, de lehet kezelni, és komfortosabbá tenni az életet vele.
2022. aug. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Szakember tud segíteni feldolgozni.
2022. aug. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%
Van. Azt kell tudatositsd magadban hogy lesznek jobb meg rosszabb idoszakok is. A rosszabb idoszakokat le tudod csokkenteni stresszmentes eletvezetessel, egeszseges taplalkozassal, sporttal.
2022. aug. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Pszichológus kell ehhez, nem diéta meg mozgás...
2022. aug. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én is azzal élek. Kell keresni elfoglaltságokat amik lekötnek teljesen és sikerélményt adnak. Nehéz de lehet. Mondjuk azóta teljesen más az életem. Elvonultam a világtól de ami életben tart az a kívancsiság. Nagyon sok podcastet, dolumentum filmet nézek, hangoskönyveket hallgatok, rengeteget olvasok nagyon különböző témákban. Mellette szeretem a növényeket van sok belőle az otthonomban sokat foglalkozom velük. Néha rajzolok meg festek, ékszereket, dísztárgyakat készítek a magam örömére és a tesmozgás is fontos része az életemnek. Találtam olyan mozgásformat ami ötömöt ad. Közben úgy érzem mintha élnék. De nagyon egyedül vagyok. Eléggé utálom az embereket. Félek tőlük és sokat is szorongok ez a része nem jó. De legalább magamat szeretem és igyekszem megtenni mindent a közérzetem javítására. Olyan nem lesz mint volt soha. Mióta ezt elfogadtam könnyebb. Ha tartasz kutyust vagy cicat az is sokat segíthet. Sajnos és allergiás vagyok a szőrükre. :(
2022. aug. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja és a terápia nem segített nekem. Még rontott inkább a helyzeten. Úgyhogy szerintem nem kéne ezt instant megoldásként ajanlgatni.
2022. aug. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nekem is rontott egyelőre. :(
2022. aug. 6. 13:18
 8/17 anonim ***** válasza:
5- vannak kifejezetten allergiamentes kutyak, pl pudli, nezz utana. Nekik a szoruk nem stor hanem olyan mint az emberi haj ezert nem is allergizalnak. Meg van meg 1-2 fajta. Kitartast kivanok.
2022. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

"Ja és a terápia nem segített nekem. Még rontott inkább a helyzeten. Úgyhogy szerintem nem kéne ezt instant megoldásként ajanlgatni."

Mivel ilyen szakember foglalkozik ezzel, ezért van ajánlgatva.

Azért tűnik rosszabbnak egy időszak, mert beszélni kell a problémát okozó érzelmekről, gondolatokról és akkor persze hogy intenzívebben jönnek fel, utána pedig a közös munka során jobb lehet.

2022. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9


Mennyi alkalom után fog enyhülni? Mert most borzalmas

2022. aug. 6. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!