Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magyarországon kiközösítik a...

Magyarországon kiközösítik a mentális betegeket?

Figyelt kérdés
A személyes tapasztalatom,akár az utcán,akár a baráti körben, bolondnak nevezik a pszihiátriai betegeket. És ezért nem mertem soha elmondani senkinek sem a saját bipoláris problémámat.Azt hiszik az emberek hogy mi nem szenvedünk belülről,vagy nem tudunk a saját problémánkról? Nyugaton ,,toleránsabb'' a társadalom a mentális betegségekre?

2022. aug. 7. 03:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Korosztály függő a megítélés.
2022. aug. 7. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
#1 Nem korosztály függő. A munkahelyemen van olyan fiatal illetve öreg aki lenéző a mentális betegséggel élőkkel, illetve . Én is az, vagyok pontosabban Asperger szindrómás, és ha meg tudnák biztos ezen "élvezkednének".
2022. aug. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Az a maroknyi egészséges hova a tökbe közösítené ki a többséget? Inkább az van, mint az összes bolondviccben.
2022. aug. 7. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

Igen. Óriási stigma.


3

Bipoláris, skizofrén a lakosság 1-1 százaléka. Borderline-ról nincs adatom, de sztem a pszichiàtriai szakmának sincs. Hogy a viharba ne lógnánk ki az átlag közül? Nem sima depiről meg szorongàsról van csak szó ám mindig. Bár egy jó kis elhúzódó depi vagy egyy jó kis pànikbetegség... jók is azok (is). 🥶🥶


Szóval stigma és még sokáig az lesz.

2022. aug. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%

Egyébként én bipol vagyok, az (a skizofréniával együtt) tényleg elmebetegség. Szóval szoktam poénkodni, h őrült (bolond, stb.) vagyok és papírom is van róla. És TÉNYLEG. 😂😂


4-es voltam

2022. aug. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Én azt gondolom hogy az emberek idegenkednek és tartózkodnak azoktól, akikről kiderül hogy bármi mentális betegségük van.Van egy réteg, aki konkrétan el is ítéli, vagy lekezelően viselkedik velük.De szerintem a többség egyszerűen csak elkerüli őket nagy ívben.A fő probléma az, hogy ugye ezek az emberek mentálisan egészségesek, és fogalmuk sincs róla hogy mit érez egy mentális beteg, min megy keresztül, el sem tudja képzelni.Valamint a tudás is hiányzik.A legtöbb ember azt sem tudja hogy mit jelent a depresszió, nem hogy egy bipoláris zavar, vagy egy szociális szorongás.Itt az oldalon történt velem, hogy elmeséltem valakinek hogy szociális szorongásom van,amire azt a reakciót kaptam hogy az nem jó ha antiszociális vagyok.Ami nyilván külön fogalom :) De az illető azzal azonosította.Tehát itt komoly tudás hiánya is fellelhető.Valamint ha van egy hír mondjuk egy halálesetről, ahol az ember megöli a párját és a gyerekét majd magával is végez.Akkor néha lehet olvasni hogy hozzáfűzik,megemlítik hogy depressziós volt.És ez megmarad az emberekben, fogalmuk sincs pontosan mit is jelent, de egy ilyen szörnyű tragédiával tudják párosítani a depresszió fogalmát.Magyarul aki depressziós az elmebeteg szerintük és nagy ívben el kell kerülni,és ki kell nézni mindenhonnan, mert veszélyes mindenre és mindenkire!

Tehát a fő probléma az is, hogy mivel ők nem élik át ezeket a problémákat, így nem tudják milyen,de a tudás is hiányzik, hogy ismerjék miről is van szó!

De ennek ellenére sokszor közömbösséget is tapasztal az ember, illetve pozitív hozzáállást, segítő szándékot!

Úgyhogy azért nem lehet ebben sem általánosítani!

2022. aug. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%

6

Nagyon jót írtál.


Hozzáteszem, családirtásnál egyből jön a "hát sizofrén, tudathasadása van, ezért mit is vàrtunk?". Miközben a bipolok LEHETNEK (de nem feltétlenül azok) heteroagresszívek lenni mániában (pszichotikus állapotban, pszichotikusan). De még ez sem igaz, mert gyakrabban elszenvedői a támadásoknak, mint amennyire ők támadnak meg vkit.

2022. aug. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
14%

6

"Itt az oldalon történt velem, hogy elmeséltem valakinek hogy szociális szorongásom van,amire azt a reakciót kaptam hogy az nem jó ha antiszociális vagyok.Ami nyilván külön fogalom :)"


Megjegyzem, én sem tudtam, h az aszociális és az antiszociális két, merőben más dolog. De nyilván egyik sem azonos a szocfóbbal...

2022. aug. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7%
Egy biztos, hogy nem a problémát oldanák rendezetten. Helyzete kuss a neved, vagy itt az idő a halálbüntetésre.
2022. aug. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
12%

* sKizofrén

7-es voltam

2022. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!