Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magyarországon kiközösítik a...

Magyarországon kiközösítik a mentális betegeket?

Figyelt kérdés
A személyes tapasztalatom,akár az utcán,akár a baráti körben, bolondnak nevezik a pszihiátriai betegeket. És ezért nem mertem soha elmondani senkinek sem a saját bipoláris problémámat.Azt hiszik az emberek hogy mi nem szenvedünk belülről,vagy nem tudunk a saját problémánkról? Nyugaton ,,toleránsabb'' a társadalom a mentális betegségekre?

2022. aug. 7. 03:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem a Skirofeniára gondoltam,az veszélyes lehet másokra nézve,pl.a sima depresszió, bipoláris depresszió, alkoholizmus, amit inkább csak kirekeszt a társadalom,de nem értem hogy miért,hiszen nem ártunk vele senkinek. Azt látom,hogy sokan nem is értik meg azt,hogy valaki aki nem tud uralkodni az érzésein,mint a sírás vagy az idegesség, az azért van mert beteg, ha tudna uralkodni saját magán,akkor egészségesnek nyilvánítható. A saját családomban volt depressziós, öngyilkosság lett a vége,s ezek után sem voltak képesek megérteni,hogy valaki beteg,(én). Nos akkor felmerül a kérdés,hogy intelligens okos családom van-e? Én tisztában vagyok saját magammal, az orvos is, folyamatosan bújom a netet a betegségemről, de nem egyszerű együtt élni vele...főleg,hogy a mi társadalmunk nem érett meg a megértésére.(tisztelet a kivételnek).
2022. aug. 7. 22:04
 12/15 anonim ***** válasza:
31%

1. MEGISMÉTLEM amit az 5-ösben írtam: a bipolárisok PONT OLYAN BETEGEK, MINT A SKIZOFRÉNEK. Ne tegyél bipolként stigmát a skizókra lécci.


2.Az én nagyanyám is őngyilkos lett, a család szerint "ivott, dohányzott, depis volt, ez volt". És legyintenek. És tabu a téma, ÉVTIZEDEK óta.


Az én pszi betegségeimet sem értik, nem érdekli őket, sz.rják le. És itt szülőkről testvérrő van szó, nem Manci néniről, aki a szomszéd faluban lakik.

2022. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12%
* testvérrőL
2022. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
29%
Meg a 7-esben is írtam a bipol vs skizo témáról. Erőszakosan, agresszíven pont, h a bipolok szoktak fellépni és NEM a skizók.
2022. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ok.Bocsáss meg ,igazad van.
2022. aug. 9. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!