Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam a barátaimnak, hogy...

Elmondjam a barátaimnak, hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi lenne a jó ötlet. Depressziós vagyok (a kezelés nemsokára elkezdődik, szeptemberre kaptam időpontot) úgy fél-1 éve.


A barátaimat ez annyiban érinti, hogy szinte sehova nem megyek, már nem nagyon beszélek senkivel, igaz nem is keresnek. Eddig amennyire tudtam, titkoltam, de mindig mindenből kihúzom magamat, talán jobb lenne, ha tudnának róla, miért?


Szerintetek avassam be őket?



2022. aug. 7. 18:32
A kérdező szavazást indított:
Igen
Ne mondd el nekik
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért nagyon nem mindegy, milyen a környezeted, és alapvetően mennyire barátok, mert kiváltképp fiatalon szeretnek egyesek nagy szavakat használni... Ha tényleg barátok, azaz tűzbe mennél értük és viszont, akkor beavathatod őket, ha csak azért barátok, mert ez a legnagyobbat mondó szó, de valójában csak haverok, spanok..., akkor nem hiszem, hogy külön részletesen kellene beszélned velük erről.

A korod sem mindegy, hiszen pl egy 14 éves nem elég érett ahhoz, hogy egy ilyen információt megfelelő komolysággal kezeljen

2022. aug. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

34 éves vagyok, még középiskolából ismerjük egymást, szóval elég régóta.

A másik fogós kérdés mert bár barátok vagyunk, nagyon mély dolgokra sose voltak vevők (komoly témák például), meg mióta magamba fordultam, nem keresnek. Utóbbi persze lehet azért is, mert tanácstalanok, mi van velem, ezért gondolkodom, hogy tisztánám ezt.

2022. aug. 7. 18:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre ezt haverságnak érzem...
2022. aug. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem is akarok ebbe így belemenni a depressziómba, főként más az oka, de ez is úgy érzem, ront az állapotomon, hogy évek alatt szépen lassan lekoptak...

Én is gondolkodom sokat rajta, hogy mennyire igazi barátok, de nekem nincs más barátom rajtuk kívül.

2022. aug. 7. 18:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért nem keresnek, mert ők azt érzik, hogy visszautasítod őket. Én saját oldalamról simán el tudom képzelni, hogy ha nekem folyton -nem tudom milyen okokból- nemet mondanak találkozásokra, akkor magamra veszem, és az az első gondolatom, hogy én nem vagyok jó társaság, velem nem akar a másik beszélgetni, találkozni. És akkor persze, hogy "nem fogom erőltetni".


Nem mondom, hogy a te barátaid ilyenek, nem ismerem őket. De tisztábban látsz ha elmeséled nekik, hogy mi a jelenlegi helyzeted. Szerintem jót tenne neked, ha ezek után is bevonódnál a társaságukba. Az ilyen beszűkült mentális helyzetekben nagyon sokat segítenek az emberi kontaktusok. Egyáltalán hogy kizökkensz a belső magányodból!


Nekem van egy haveri társaságom, egyik alkalommal valahogy szóba jött a pszichológus téma, meg az is, hogy én épp keresek egyet, megkérdezték, hogy miért, elmeséltem röviden, hogy elég rossz hangulatom van mostanában, röviden, depresszió jellegű tünetek, teljes motiválatlanság, tehetetlenség érzése. Végül kiderült hogy több másik tag is is ilyen-olyan okokból jár pszichológushoz, és teljesen természetes beszélgetést tudunk erről lefolytatni, ami szerintem egy tök kellemes tapasztalat, hogy nem is tudod, de nem csak te küzdesz problémákkal az életben. Attól hogy más kedvesnek, vidámnak látszik, neki is meglehet a saját gondja, ezek a mentális nehézségek nem annyira egyedi esetek.


Szóval ha úgy gondolod, meghallgatnának, érdekelheti őket mi van veled, meséld el. De nem kell, hogy ők legyenek a terapeutád :) de hátha akkor jobban megértenek, és ne menekülj a társaságuktól ha kedveled őket. Segíthetnek neked. Az is lehet hogy ők gondolják, hogy te koptál le :)

2022. aug. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!