Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Egy roncs vagyok!

Mit tegyek? Egy roncs vagyok!

Figyelt kérdés

Segítsetek mit tegyek? Egy roncs vagyok és félek.

Utálom a családomat senki nem hisz nekem, bármit is csinálok mondok vagy akármi csak hülyének néznek. Mindenki csak velem ordít ha van valam. Félek a jövőtől érzem hogy baj lesz itthon, de kimondtam és hülyének néztek. Gondolkoztam már azon is hogy öngyilkos leszek, de van egy párom aki miatt nem menne, nem tudnám itthagyni és ha én elmennék tudom hogy neki is nagyon fájna és lehet lelki traumát is okoznák neki, viszont vele se tudok lenni mert messze lakik tőlem. Én a közelébe szeretnék költözni de félek hogy sose fogok tudni mert a szüleim itthon elkuncsorogják majd a pénzt amint megkeresek... Totálisan félek a jövőtől és félek attól is hogy elöbb utóbb egyedül maradok mert a barátaim és a párom is rá fog unni erre. Jelenleg a barátaimra elöbb fel tudok nézni mint a szüleimre és ha elhagynának nem tudnám épp ésszel feldolgozni. Változtatni akartam a sítlusomon is de egyszerűen nem megy mert félek hogy azért is megszólnak vagy bármi. Jelenleg munkakeresésbe vagyok de attól is félek hogy nem fognak behivni sehova meg hogy elöbb utóbb abba is belefogok fáradni.


Kb mindentől félek és nem tudok mit csinálni.

Mit tegyek segítsetek kérlek!



Bocsi a szó ismétlésekért, helyesírási hibákért és az összeszedetlen szövegért de nagyon magam alatt vagyok és kb állandón rajtam van most is a sírhatnék és az hogy kárt tegyek magamban bárhogy is.


Trollok meg ilyenek most lécci ne! Köszönöm!


Ui: 20 éves/Lány vagyok



2022. aug. 10. 00:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodtál már szakmai segítség igénybevételén, Kedves Kérdező?
2022. aug. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Szia :) szerintem mindenképp próbálj meg a paroddal vagy valamelyik barátoddal beszélni erről! Fontos hogy elmondd ezt valaki olyannak aki a közeledben van,hogy támogatni tudjon és önbizalmat adjon neked.
2022. aug. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. Kérdezőnek


Igen gondolkodtam, de már próbáltam is és az elég érdekes volt mit ne mondjak, de most is tervbe van hogy keresek valakit

2022. aug. 10. 01:08
 4/11 A kérdező kommentje:

2. Kérdezőnek


Párommal beszéletem erről az egészről és ő teljesen meg is értette ami van/volt és utána valamivel jobban lettem

2022. aug. 10. 01:11
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Az hogy felsz a jovotol az normalis. Mindenki panikol tole. En is. Be vagyok szarva, nem tudom mi lesz, hogy lesz, stb. Ami fontos hogy ebbe ne lovald bele magad mert ugyis lesz valahogy es a rastresszelessel nem fogsz jobban rakeszulni.

Vedd elo kicsit a leszarom kartyat mert mindig van valahogy.

Ja es koltozz el.

2022. aug. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5. Kérdezőnek


Még sajnos a költözést nem tehetem meg mert munka keresésbe vagyok de majd minden erőmmel azon leszek

2022. aug. 10. 01:32
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem nagyon erősen valtozik a hangulatom és egyszer jó kedvem van egyszer meg nagyon szar, de legtöbbszőr szarúl vagyok, viszont ha jól vagyok vannak kilátásaim céljaim. Múltkor elképzeltem a jövőmet a párommal ha majd egyszer összeköltözünk meg ilyen olyan dolgok de ez most per pill nem megy mert annyira megviselt az ami tegnap történt és tartok attól hogy mély depresszióba esek és ellökök magamtól mindenkit
2022. aug. 10. 01:38
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Itt a 7-ben leírtad a lényeget. Érzelmeid irányítanak mindenben, hangulatfüggő vagy. Tehát a depresszió nem rossz gyanú, ki kell mozdulni otthonról, járni mondjuk nyugis helyen, pl. erdőben aztán fokozatosan véget ér a rossz érzet és emberek közt is sikerül érvényesülni.
2022. aug. 10. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Hogy érted azt, hogy "elég érdekes volt mit ne mondjak"?

A költözés, amit más ajánlott hosszabb távú tervként szintén jó ötlet, ha jól értem, akkor az egyik fő probléma a családi környezet.

Megtaláltam egy korábbi kérdésedet ( https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__.. ez alapján újra szeretném hangsúlyozni, mennyire fontos lenne, ha szakmai segítséget kérnél. Nem csak pszichiáterre gondolok, hanem pszichológusra is, aki lélekben megerősítene és nem éreznéd egyedül magad. Ha többször is ennyire a mélyponton vagy, akkor nem hiszem, hogy egyedül át tudnál ezen a krízisen lendülni.

2022. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Probalj meg kicsit inkabb magadra koncentralni, mint masokra. Ne foglalkozz senkivel, razd le a csaladodat meg kulso ingereket valahogy. Szanj magadra tobb idot, csinalj tobb olyan dolgot, amitol jobb kedved lesz!

Tuzz ki celnak mondjuk, hogy mindenkeppen lesz melod, ezen kivul massal ne foglalkozz csak azzal, hogy a jelenlegi szitudbol a legjobbat hozd ki, erezd jobban magadat. Most otthon vagy, a legrosszabb helyen azalapjan, amit irsz. Fogadd el, hogy emiatt nem leszel 100%-on, de ezert kell tenned most magadert. Akar azt amit a 8-as irt, egy kicsit mozogj nyugis helyen. Valoszinu most van rajtad egy kis bonusz szorongas is. Ha nagyon nem erzed jol magadat es ez hatraltat, akkor menj el az orvoshoz.

De nyugodj meg, ertheto hogy most ezeket erzed, valoszinu meg vannak az okai, a pszichologust mindenkeppen hozd ossze majd. :)

Egyebkent en is egy nehez eletszakaszomban vagyok most, munkahely keresesben vagyok en is meg emellett terapiara jarok. Nehez most valtoztatni, en maximalisan el tudom kepzelni, de probald meg mindenkepp meg kizarni ezeket az aggodalmakat, mert csak ugy fog osszejonni, ha felallsz a szarbol es valtozast akarsz. Szarul fogod utana is meg erezni magadat valamennyire, de az energiadat meg az onertekelesedet nem fogjak rontani. Koncentralj telejes eroddel arra, hogy elhuzz otthonrol. En is felek, hogy vagy nem hivnak vissza a pozikra, ezt ugy oldottam meg hogy beadtam ahova csak tudtam, meg arra is ami nem volt annyira volt hu de szimpi.

2022. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!