Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érzem a vénaimat, és mintha...

Érzem a vénaimat, és mintha zsibbadna a karom mitől lehet?

Figyelt kérdés

Szia! 16 éves fiú vagyok.

Több mint 1 hónapja szúr a mellkasomy de az már kezd elmulni. Na de a lényeg, hogy azon kívül, hogy minimálisan megnövekedett a szívem semmi komoly nincsen.

De ma viszont arra keltem, hogy érzem a venaimat, nagyon fura és mintha zsibbadna a bal kezem , és nem tudom minta hullamozna a bicepszemnel nagyon kellemetlen.

Túlsúlyos vagyok, de már 2 év után újra elkezdtem rendszeresen mozogni.

Amit fontos megemlítenem , hogy nagyon megerőltettem a karjaimat.

Ha esetleg valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném



2022. aug. 12. 08:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy ha egy hónapig szúr a mellkasod, akkor nem vársz azzal egy hónapot, hogy majd elmúlik, hanem max. két hét után elmész orvoshoz kivizsgáltatni, mivel nem kéne, hogy szúrjon a mellkasod.


A bicepszed hullámzása lehet a megerőltetéstől - ne erőltesd meg magad, értelemszerűen, mert csak kárt teszel magadban. Fogadj fel egy edzőt vagy tervezd meg magadnak a maximálisan kitolható terhelhetőséged az edzés előtt, mert nagyobb bajt okozol magadnak, mint amennyivel segíteni szeretnél rajta!


Ha beírtad kulcsszóként ide a félelmet is, akkor a pánikroham okozhat mellkasi szorítást és nehéz légzést, de erről csak tudnál, meg ez nem tartana egy hónapig.


Keress fel egy neurológust, idegsebészt, mert túlsúly ide vagy oda, azért emberből vagy és jó, hogy mozogsz, de ne vidd túlzásba, pláne, ha a táplálkozási szokásaidon nem változtatsz, akkor mozoghatsz, amennyit akarsz, sosem fogsz lefogyni, ugye.


Az, hogy érzed a vénáidat lehet lelki eredetű is, de lehet fizikai is, azt itt nem tudja senki megállapítani neked ennyi információból. Háziorvosodnak mondd el mindezt, vagy családorvosodnak, körzeti orvos, gyerekorvos, ő tud segíteni igazán.


Nekem volt egy időszak, hogy gyakran előfordult, hogy hirtelen lezsibbadt a bal karom, sőt, még nem rég is volt egyszer múlt héten, régen nagyon megijedtem ettől, el is mentem mindenféle orvoshoz, ideggyógyászhoz is, aki elvégeztetett velem kismillió tesztet, ám semmit nem talált, végül az eredményhirdetéskor, hogy nem tudja, miért zsibbad le a bal karom néha, kikérdezett, hogy mikor szokott ez történni, én meg végig gondoltam, hogy mikor fordult elő velem, milyen helyzetekben, majd mondtam is neki: amikor nagyon mérges vagyok és felhúzom magam vagy amikor nagyon meghatódom valamin vagy nagyon izgulok valamiért, mire az volt a válasza, hogy akkor maradjak nyugodt és ne húzzam fel magam semmin. Kissé nevetséges válasz, de igaza volt, ugyanis azóta mindig megfigyeltem, hogy tényleg olyankor történik, amikor valami aktív érzelmet táplálok és ezt megpróbálom elnyomni magamban, amire mondta is valaki egyszer, hogy a bal kéz amúgy az agy jobb féltekével van összeköttetésben, amely az érzelmekért felelős, tehát abszolút fekszik az érzelmi túlfűtöttség. Elképzelhető, hogy nálad is erről van szó esetleg?

2022. aug. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!