Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Így halálra vagyok ítélve...

Így halálra vagyok ítélve hosszú távon?

Figyelt kérdés

Aspergeres fiatal nő vagyok. A szüleimmel élek és nagyon toxikus a kapcsolatunk, főleg apámmal. Az egész gyerekkoromra rányomta a bélyegét az, amiket csinált meg amilyen volt. Pár éve még gázabb dolgok derültek ki róla, krízisbe jutott majdnem az egész családunk és azóta a “cinkosa” lettem, segítek neki válltig, bármiben. Nem értem miért teszem ezt, de úgy érzem hogyha nem tenném meg azzal elérném hogy kimutassa azt amit valóban gondol rólam és azt nem akarom.

Azért élek a szüleimmel mert ők akarják ezt így és érzelmi okok miatt nekem is kb lehetetlen lenne a leválás. Nem is úgy neveltek. Anyagilag simán le tudnék válni, bármikor mert önálló keresetem van amiből bőségesen segítem őket.

Szóval van ez hogy apám milyen…

Van egy munkám ami sokat hoz de igazából szar, meg egy párkapcsolatom ahol csak irányítgatnak meg kihasználnak… mondja hogy szeret meg szerintem valóban szeret de nem lesz ez már teljes sose. Jó sok éve tart a kapcsolat.

Gyereket nem akarok mert szar anya lennék és nem akarom hogy ő is csak azért jöjjön világra hogy szenvedjen mint én. Márpedig ezen a szinten csak is ezt tudnám továbbadni. Meg egyébként sem illene bele az életvitelembe egy gyerek.

Úgy érzem hogy egyre kevesebbet bírok elviselni. Amiket 5-10 éve csendben tűrtem azokért ma robbanásszerű kiborulás van, vagy titokban vagdosom magam, mértéktelen cigizés, stb.

Valamiért úgy vagyok vele hogy nem is szeretem annyira apámat de ha ő neki rossz az engem nagyon megvisel. Apámnak az anyja még él de ha majd egyszer meghal akkor azt ő nem tudom hogy fogja lereagálni és ez mit fog okozni bennem. Meg még egy személy aki apámnak fokozottan fontos és ha majd meghal .. vagy ha apám beteg lesz.

Úgy érzem hogyha anyámmal történne valami akkor az érzelmileg fájna, úgy ahogy azt “kell”, viszont apámmal nagyon félrecsúszhatott valami mert érzelmileg annyira nem fájna, inkább csak nem akarnám nézni. Jobban szeretem anyámat.

Apám Iszik is egyébként. Undorító.


Ha ez így marad 5-10-15 évig akkor én halálra vagyok ítélve?



2022. aug. 12. 08:33
A kérdező szavazást indított:
Ha ez így marad akkor igen
Nem
23 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és nem látszik rajtam semmi.
2022. aug. 12. 08:36
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Minden élő halálra van ítélve.

Ez az élet rendje.

2022. aug. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Morzsi007 ***** válasza:
73%

Az nem mindegy hogyan és mikor.

Hány éves vagy? Szüleid?

2022. aug. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát.. úgy értettem hogy fiatalon, 40-45 előtt mindenképp.

Én 26 éves vagyok, a szüleim 54 és 53 évesek.

2022. aug. 12. 08:51
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Mindenki a maga sorsának a kovácsa.
2022. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Sok a párhuzam Szilvivel. Egyedül a szülős dolog a nem biztos. De nem vagy halálraítélve.
2022. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%

"fiatalon, 40-45 előtt"

Ha maradunk ennél a kategóriánál (Egészség), akkor azt kell mondanom, halálod elkerülhetetlen, de ha nem teszel semmit siettetésére, akkor megjósolhatatlan eljövetelének időpontja. Tehát feltételezésed önmarcangolás.

2022. aug. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Erre egy megoldás van, amit te még elvetsz..Függetlenedj, költözz el. A rossz családi légkör ilyen esetekben nem fog egészségessé válni soha. Ha ebben maradsz szenvedést választod, nem leszel halálra ítélve...annál szarabb lesz, szenvedni fogsz keményen míg ők élnek, aztán utána már enyhül valamit, de addigra tönkre vág majd annyira, hogy ne kelljen a jelenlétük, hogy szenvedj.

Meg keress pszichológust, az aspid mellé nem ártana. Az írásodból úgy tűnik szükséged lenne beszélgetésre az emberi kapcsolataid rendezésére meg arra hogy ezek mit hoznak ki belőled érzelmileg (vágdosás pl).

2022. aug. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
* költözz el : ez azért is, mert előbb utóbb ki kell repülni a családi fészekből. Ez a normális, hogy levállsz róluk.
2022. aug. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Magasan funkcionalo autista vagy! Onallo eletbitelben semmi nem fog megakadslyozni! Minel korabban kezded annal jobbak az eselyeid! Az Asperger egy nagyon osszetett valami. Valoszinu, hogy ebben a toxikus legkorben, nem tudtal kitelhesedni. Mi az amiben jo vagy? Ez nagyon fontos! Otthonrol menekulj, ez az egy kiut van. Ok nem valtoznak meg jobb iranyba.
2022. szept. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!