Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős apakomplexus +párkapcsola...

Erős apakomplexus +párkapcsolati probléma ellen mit tehetek? Pszichológusok nem tudtak segíteni 21L (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Apakomplexusom van. Valószínűleg azért, mert apukám folyton dolgozott és nem vett részt az életemben. Mindig is vágytam arra, hogy felnézhessek egy férfira, aki megvéd, babusgat stb.


Összejöttem 3 éve egy férfival, akit sajnos sosem tudtam szexuálisan kívánni. A szexuálpszichológusom szerint azért nem, mert apaként tekintek rá tudat alatt és az agyam nem engedi, hogy vonzódjak hozzá. Igaz, eléggé "uralkodik" felettem (pl. megmondja mikor menjek fogat mosni, enni, fürödni, tanulni stb.), de hagyom neki, szóval nem csak rám van erőltetve. Egyébként a cicájának szokott szólítani, én pedig a gazdámnak őt. Neki volt egy rossz kapcsolata korábban, ezért egészségtelenül ragaszkodik hozzám, és mindketten extra szeretethiáhyosak vagyunk.

Nem vagyunk szerelmesek egymásba (sosem voltunk igazán), viszont nagyon vágyunk a szeretetre és szerintem csak emiatt vagyunk együtt. Én a törődést és a biztonságot igénylem első sorban, ő pedig azt, hogy mindig ott legyek neki és más emberek közelébe se menjek, ha nem muszáj. Elég gyerekes vagyok, szeretem a színes ruhákat, harisnyákat, zoknikat, aranyos csatokat, plüssöket meséket stb., szóval e szempontból is kicsit fura vagyok.


Szerintetek hogyan legyek "egészséges" és átlagos?

Hogyan küzdjem le az apakomplexusomat?

Vajon minden férfiben az apát keresem és sosem lesz jó kapcsolatom?



2022. jún. 19. 16:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Egyszerű, nőjj fel. Te már nem kislány vagy. Viselkedj nőként és ne keress apuka korú férfiakat. Minden csak akarat kérdése.
2022. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen mit szeretnél változtatni az életedben?
2022. jún. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1 sajnos ezen nem tudok változtatni, pedig próbáltam már. Tudom, hogy nem egészséges és minden tippet szívesen fogadok. Nem tudok csak úgy "felnőni"


#2 nem tudom :/

2022. jún. 19. 16:59
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

Kérdés, hogy kell-e ezen egyáltalán változtatni. Lehet hogy szimplán csak annyi a probléma, hogy nem vagy szerelmes a párodba.


Regisztrálj smpixire vagy egyéb BDSM közösségbe és keress magadnak egy olyan daddyt akibe szerelmes is tudsz lenni.

2022. jún. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Papir ceruza

A lap egyik oldala: Mi tetszik az éledbe?

Másik oldal: Mi nem tetszik (miért fordultál szakemberhez?)

Rögtön fogod látni min kell változtatni

2022. jún. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

16:46 Miért érzed úgy, hogy nem tudod elfogadni magad?


Melyik része? “Normális” párkapcsolatot akarsz, ahol szeretitek egymást?


Egyáltalán te tudod úgy szeretni elfogadni magad?


Mert azt, aki magát nem tudja elfogadni, azt mások se nagyon hinném, hogy el tudnának.


Nekem például mindig amikor azt mondja a belső hang, hogy jó lenne végre egy pár, akkor azt mondja a másik hang, hogy “ugyan, mit lehetne ezen az izén szeretni? Kinek kéne egy ilyen problémahalmaz, mint én, a sok lelki meg testi gondjával…”


Nekem így működik a legerősebb retesz köztem és a többi ember között.

2022. jún. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#4 köszönöm a tippet, eddig nem ismertem ezeket az oldalakat. Sajnos félek attól, hogy sok olyan ember van fent, akik ki akarnának használni, de lehet, hogy felnézek.


#5 köszönöm a tippet


#6 kicsit úgy érzem, hogy nem tartozom sehová és más vagyok, mint a többiek. Ettől függetlenül szeretem és elfogadom magam, csak zavar.

2022. jún. 19. 17:24
 8/16 anonim ***** válasza:

Még az sem egyértelmű, hogy apakomplexusod van! Egyáltalán hogy keveredtél össze ezzel a férfivel, és miért vagy vele 3 éve együtt?

Hol vannak a szüleid, szeretteid, mit szólnak ehhez? Lehet, hogy csak egyszerűen haza kellene menned, és elkezdeni a normális felnőtt életed nélküle, és kinyílna a világ, mert ő mint írod tudatosan korlátoz, és elzár másoktól.

2022. jún. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8 Az egyetem miatt élek Budapesten. A családom vallásos és minden kapcsolatot ellenez (csak házasság lehet), szóval nem annyira örülnek neki.


Kölcsönösen valamit nyújtunk egymásnak, szerintem ezért vagyunk együtt. Igen, nem ártana újra barátokat keresni...

2022. jún. 19. 17:37
 10/16 anonim ***** válasza:

17:16-os volt a válaszom.


Én 36 évesen kb. Teljesen kívülállónak érzem magam az egészből. Érzek nemi vágyat, meg valami távoli szeretetvágyat, talán még távolabbi szeretni vágyást, bár ez mintha már nem is igazán volna, pedig nem ilyen voltam régen.


Szerintem partner értelemben nem lesz nehéz párt találni ilyen fiatalon ilyen “beütéssel” (ne rossz értelemben vedd, légyszi), csak ne ragadj be úgy, mint én. Minél inkább beleéli magát az ember, hiába a tudatos én, egyszerűen behuzalozza az agyát a negatív gondolkodásra, majd magára zárja az ajtót.


Aztán amikor a tartós egyedüllét miatt már azt is megkérdőjelezed magadban, hogy tudnál-e őszintén szeretni, vagy csak kihasználnád a másikat, miközben tudatosan nem szeretnéd ezt tenni, akkor már lehet, tényleg késő.


Azt javaslom, hogy ne akarj beleugrani a kapcsolatba, hanem adj neki időt, hónapokat, hogy megismerd a másikat, mert a hirtelen beleugrósdi 90 százalékban a probléma egyik forrása.


Nekem nem volt olyan kapcsolatom, ahol normálisan fel tudott volna épülni a barátság, és úgy a komolyabb dolgok, mert a lányok siettették, vagy ha én nem siettettem, azt mindig barátzónába sorolással jutalmazták.


Szerintem ez annyira instantleves.


Ha más vagy, mint a többi, ne akarj olyan lenni, mint ők, ez nem feltétlenül hátrány.

2022. jún. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!