Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegségben szenvedők...

Mentális betegségben szenvedők! Hogy alakult hosszú távon a betegségetek és a rá kapott gyógyszer/gyógyszerek kapcsolata?

Figyelt kérdés
Kellett-e bizonyos idő után dózist növelni, vagy gyógyszert váltani a felerősödő tünetek, romló állapot miatt? Vagy változatlan maradt a gyógyszerezés hosszú évek/évtizedek alatt? Kifejtenétek?

2022. júl. 22. 07:10
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon sokszor kellett gyógyszert váltani, még most sincs meg a tökéletes kombináció, vannak jobb időszakaim és rosszabbak. Terápiára jártam többször is, az segített megérteni, hogy mi is történik velem, de nekem bipoláris zavarom van, így gyógyszer nélkül nem tudok rendes életet élni. Voltak gyógyszermentes időszakaim közben, de mindig előjöttek a tüneteim egy idő után, úgyhogy inkább szedem rendesen. Régebben volt egy elég erős szociális fóbiám is, mostanra az viszont már eltűnt.
2022. júl. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

12 éve pszichózisom volt. Brutál nagy adagot kaptam. Amikor jobban lettem 1 év után, akkor sem akartak csökkenteni. Max adagot kaptam.


Más orvoshoz mentem. Elvette az antipszichotikumot. Kevesebb mellékhatást okozó antidepiket, nyugtatót írt. Ez már jobb volt, nem aludtam át a napot és újra tudtam dolgozni. A brutál adag antipszichóval előtte nem. 12-16 órát aludtam azzal.


Aztán elvettèk az antidepiket és a nyugtatót, megint máshol. Terápiám indult, de nem segített. Nagyon rosszul voltam. Ekkor indult a bipoláris zavarom, előtte csak depresszióm, szorongásom volt. Pszichózisom egyetlen alkalommal volt, 12 éve. Bipol zavart itt 2 évig nem ismerték fel, legalábbis az orvos nem, de ugyanott a pszichológus igen.


Máshol végre kezelni kezdték a bipol zavarom, de idő kellett, hogy jól legyenek a gyógyszerek beállítva. Ha nagyon pörgök újra kapom az antipszichót, de csak kis adagban. Lamolepem van bipolra, folyamatosan. Ezen néha gyengén áttörnek a tünetek, de legalább nincs mellékhatása. Jelenleg 4 féle gyógyszerem van fix adagban + 1 szükség eseti. Mégsem vagyok kiütve. Ebből 2-nek nincs mellékhatása. Aminek van álmosító hatása, azok az estik. Az egyikből reggel is veszek be, de mini adagot, ezért nem álmosít, csak nagyon nagyon minimálisan. Segítenek a gyógyszerek.


Terapiám van ugyanott. Magánban. Terápia is segít. Idővel majd csökkenteni lehet a bipolosokat, ha tünetmentes vagyok. Csak Lamolep fog kelleni fix adagban. A szorongáásra kapottakat majd el lehet hagyni, ha segít a terápia.

2022. júl. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

OCD-s vagyok 99%, hogy a rossz családi körülményeim miatt.


Soha nem voltam emiatt orvosnál pedig lehet kellene.


Gyógyszert se szedtem rá soha, nem szerettem volna bármire is rászokni ráadásul gondolom úgyis valami nyugtató szerűt írtak volna fel az meg csak ront a helyeten.

2022. júl. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
helyzeten*
2022. júl. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

3-as. Olyan gyógyszert biztos, hogy nem írtak volna fel, ami ront a helyzeten. Olyat adtak volna, ami mellett enyhülnek vagy elmúlnak a tüneteid.


Nem minden gyógyszer okoz függőséget. Pl antidepik, antipszichotikumok nem okoznak.


Atarax sem. Ez szorongásoldó. Azéet nem okoz függőséget, mert antihisztamin.

2022. júl. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!