Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami kényszer lehet a...

Valami kényszer lehet a dolgokban?(kicsit hosszú, bocsi)

Figyelt kérdés

Nem akarom magamat diagnosztizálni, de kicsit érdekel a dolog.

-Körülöttem levő színeknek muszáj passzolnia, legalább ha 2 dolog passzol az már megyugvás de nagyon ismétlődő gondolatok árasztanak el mint táskának legyen a színe lila, akkor a többi kiegészítő is lila lesz, telefontok is, akkor a szoba színe is...korábban rózsaszín volt így, most lila, néha kék is.

-Márkáknak muszáj passzolniuk pl.parodontax fogkrém + fogkefe, nem lehet úgy hogy colgate meg meridol pl mert baromira zavar, van hogy itt is színek szerint rendezek pl.fürdőszoba kék szint juttat eszembe így kék fogkefe, kék pohárral...

-kényszert érzek rengetek felesleges tevékenységre pl.padlón látok 1 porszemet és muszáj hirtelen ágyból felpattanom és arrébb söpörnöm hogy tiszta legyen, és ha még egyet látok azt is és így tovább...volt hogy ezt 8 porszemmel eljátszottam míg nyugodtan tudam aludni.

-berögzült rutinok lettek pl.este villanyokat azonos sorrendben kapcsolom le és fel(éjjeli), utána ablakon kinézek, minden szekrény rés mögé benézek, van egy bizonyos nézésem (nem tudok ellenállni) hogy fel majd jobbra balra, és ezt random csinálom naponta...

-Volt néha hogy ha szekrényről kilógott egy dolog pl.könyv akkor muszáj volt tű pontosan beállítanom a sarkokhoz mert zavart és többször odanéztem mire elég volt, és sokszor rendszerezek a szobámban hogy mindig adott dolgok ugyanoda kerülnek pl.kis asztalkán kis doboz bal oldalt, utána bérlettok, kulcs, mindne egyéb amit vinni szoktam magammal és ha máshogy rakom zavar...

-Tapogatnom kell dolgokat, itt is kialakult rendszer hogy először a szekrények ajtajait 2x átlósan, számítógép monitort is, régebben a falakat is de az valahogy eltűnt nincs rá kényszer

-egérrel állandóan kattintgatok, van itt is valami rendszer hogy üres helyeken weboldalon kattingatok 3x minden oldalon, vagy youtubeon kijelölök 1 sort vagy thumbnailt és ide oda húzogatom, korábban ezt sosem csináltam de mióta ezek együttese van azóta ez van a legtöbbször jelen...néha észre se veszem.

KOrábban volt ismétlődő gondolat hogy ha bizonyos kényszert nem csináltam akkor jött hogy ha nem teszed meg xyy meghal, meteor zuhan le, elüt egy busz, szellemek jönnek szóval kb minden rossz...de azóta ez is elhalványult, még jelen van de nem annyira.

Persze ez scak egy töredéke de nagyjából ezek vanak jelen nálam és több évig nem tűnt fel, mostanában kezdtem észre venni ezeket. Néha mintha kényszer alatt lennék és fel se tűnik. Miért van ennél hogy random dolgokat teszek mint faltapogatás, nézés, tök felesleges tevékenyégek mégis nagyon sokszor csinálom kényszer alatt?

Mit gondoltok, mi bajom lehet, pszichológushoz menni fogok de az még odéébb van sajnos :/..



2022. aug. 11. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Kényszerbetegség.
2022. aug. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez határozzottan kényszeresség. Én is az vagyok, tudom, milyen rossz. Ezek az akaratlan gondolattársítások a legrosszabbak, amikor az eszeddel tudod, hogy nem fog senki meghalni, vagy katasztrófa történni, ha pl. nem tapogatod meg a szekrényt, tudod, hogy ez hülyeség és a kettő egyáltalán nem függ össze, de mégsem tudsz szabadulni a gondolattól, meg kell tenned, hogy enyhüljön benned a feszültség. Van, akinek ezek a kényszerek teljesen eluralkodnak az életén és nem tud normális életet élni, másokat nem gátol annyira. Nekem pl. napközben nincs semmi ilyesmi, este, elalvás előtt jön elő.
2022. aug. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Néztem két dokumentumfilmet kényszerbetegségről (OCD) angolul. Neked is valószínűleg az van.

OCD: A Monster In My Mind [English Subtitles]

[link]


OCD: The War Inside

https://www.youtube.com/watch?v=bKiu1IZcEF0


Elég súlyos OCD-t is teljesen tünetmentessé tett az SSRI gyógyszer. Bár azt hiszem, nem mindenkinek hatott. Másik gyógymód a viselkedésterápia, a kényszernek tudatosan ellenállni, konfrontálódni.

2022. aug. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Psycho ***** válasza:
Igen, amiket leírtál, az sajnos OCD-nek tűnik. Érdemes mihamarabb pszichológushoz fordulni, azon belül CBT terápiát javaslom. A pszichológus pedig legyen klinikai szakpszichológus, vagy pszichoterapeuta!
2022. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

OCD - kenyszerbetegseg.

Nagyon sajnalom es sok kitartast a gyogyulashoz!

2022. aug. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2022. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!