Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió, különböző...

A depresszió, különböző hangulat ingadozàsok elmúlhat magától?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok aki megjátssza meg hasonlók, hanem aki valóban orvosi eset, valóban lelki beteg.


Vagy "csak" gyógyszerekkel szintén tartható?


Nem rólam van szó csak kíváncsiságból kérdezem.



2022. aug. 12. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Elmúlhat. Súlyos depresszió sokszor 6-8 hónap alatt lezajlik magától is vagy átmegy disztímiába. Értem ez alatt azokat a depressziókat, amik nem azért vannak mert gond, baj lehúzza az ember hangulatát.


Nekem minden télen nagyon elmélyül. Minden tavasszal enyhül. Nyárra el szokott múlni.

2022. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Próbáld meg lefoglalni magad valamivel ami leköt, de igazán leköti a gondolataidat...

Ez lehet bármi, tényleg bármi ami érdekel téged.


Ha ez nem segít akkor orvos.

2022. aug. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező azt írta, hogy nem róla van szó.
2022. aug. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
54%
1-es ezt időszakos depressziónak hívják
2022. aug. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es: tudom.


Pontosabban bipoláris depresszió. Nekem kevert és hipomán fázis is van, de súlyos depresszió csak télen. Akkor viszont minimum középsúlyos, néha súlyos.


Másoknál a súlyos depresszió nem biztos, h ilyen kiszámíthatóan jön ugyanabban az évszakban. Rihmert prof szerint azok is 5-8 hónaposak.


Ezek azok, amiket nem gond, baj okoz.


Ha valakinek ősszedől a háza, elhagyja a párja, levágják a lábát, megerőszakolják, azaz vmi tragikus történik vele, az is indíthat deptessziót, de itt nem ez a 6-8 hónap számolandó, hanem az egyénnek a képessége ahhoz, hogy feldolgozza a depressziót indító traumát. Lehet, h vki hamar magára talál, más 5 év múlva is súlyos depressziós, fel sem tud kelni.

2022. aug. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!