Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tart titeket életben,...

Mi tart titeket életben, amikor nagyon mély ponton vagytok lelkileg?

Figyelt kérdés

2022. aug. 13. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Van egy életcélom, amiért dolgozok, küzdök minden nap. Karrier jellegű.

Depresszióval küzdök, néha vannak öngyilkos gondolataim is, de ez a célom életben és mozgásban tart, mert úgy érzem, ennek a lehetőségét dobnám el, ha kipurcannék, és az igen nagy pazarlás lenne.

2022. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

hogy jobb lesz, minden átmeneti, kibírom és a szüleim miatt úgysem nem adhatom fel.


26/n

Szilvi

2022. aug. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
A kutyám, két barátom, és a zene. Nehezen, de átvészelem a napokat az ő segítségükkel.
2022. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Semmi nem tart örökké. Jobb lesz hamarosan, csak bírjam ki addig.
2022. aug. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy még reménykedem hogy talán lesz még jobb.. vagy hogy talán még lesznek jó pillanataim, még nem érzem azt hogy oda jutottam hogy teljesen feladjam
2022. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Anya szomoru lenne ha meghalnek :( :(
2022. aug. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
Szia. Szerintem mindenki fel a halaltol. Nincs olyan aki nem,viszont nekem apukám öngyilkos lett. Ne tedd soha. Egy életre megbelyegez lelkileg,szorongtam/néha meg most is(hozzateszem voltak nekem is öngyilkos gondolatok) de hiszek Istenben,hiszem azt,hogy az ördög kísért és hogy van ertelme lennem. És nem dobhatom el amit kaptam. Apukámnak (egeszseges) ember volt,semmi de semmi szervi baja nem volt. Más mit meg nem adna ezért. Ő így döntött és nagyon nagyon rossz annak aki itt marad!! Másrészt kitudja mi vár rank odaát lehet hogy rosszabb. Harmadrészt pedig van ertelme élni. Hogy is ne lenne? Hisz ez egy ajandek. Minden apró dolognak meg kell tanulni örülni. Mert minden napban van jó. Már az is jó ha nem érzed magad betegnek(depressziosnak) de kellene neked valaki akivel ezt megbeszelned. Ha csalad baratok kilőve egy doki. Hidd el minden jobb lesz és jóra fordul. :) nem szabad feladni egy rossz kedv miatt,vagy rossz hangulat/depi miatt. Ezt fogadd el hogy te igenis okkal vagy itt,okkal van értelme élned! Nehéz ez,nagyon nagyon,főleg ha az ember kilataslannak erzi magát. Legyen szép napod. És hozzateszem ha rad tor a depi valtas témát. Gondolj jóra. Mindegy hogy mire ami oromet okozott. Szedj b vitamint,mozogj sokat,friss levego. Beszelgess!!!
2022. aug. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A hobbim ! A fotózás . Van hogy úgy èrzem nem akarok èlni , aztán elgondolkodok hogy mèg mennyi gyönyörű helyre el juthatok ahol gyönyörű kèpeket kèszíthetek
2022. szept. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Őszintén? Fogalmam sincs. Bipoláris vagyok, depiben nagyon mélyen vagyok. Nyilván nem nyírom ki magam, mert van két gyerekem, nagyanyám öngyilkos lett, ez egy életre traumatizált. Aztán ugye mivel bipoláris vagyok, jön egy javulás, utána még több javulás, szép lesz az élet, jól vagyok... aztán kezdődik az egész elölről.
2022. szept. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

7

Nem tudhatjuk, hogy ki mire gondol az alatt, hogy mélyponton van. Amit írtál, az tök jó átmeneti ROSSZKEDV (nem depi), enyhe depi, pillanatnyi deprimáltság esetére.


Sajnálom, hogy édes apád öngyilkos lett. Teljesen mindegy ám, hogy a teste ép volt, a lelke nem volt az. Az én nagyanyám is öngyilkos lett és én a kezdet kezdetétől tudtam, éreztem, hogy ő ezt akarta, bármi áron, minden áron. Esélyt sem hagyott magának a túlélésre. Kicsit nagyobb koromban (12 voltam, amikor meghalt), megtudtam, hogy nagyon depressziós volt és alkoholista is. Mostanában pedig arra jöttem rá, hogy NEKI sokkal jobb volt így. A családnak természetesen örök trauma.


Visszatérve, a lelkesítő gondolatok segíthetnek olyanoknak, akik nincsenek nagyon mélyen. Akik közepes vagy súlyos depiben vannak, azoknak lófüttyöt sem számítanak ezek a pozitív gondolatok, amiket írsz:


"Harmadrészt pedig van ertelme élni. Hogy is ne lenne? Hisz ez egy ajandek. Minden apró dolognak meg kell tanulni örülni. Mert minden napban van jó. Már az is jó ha nem érzed magad betegnek(depressziosnak) de kellene neked valaki akivel ezt megbeszelned. Ha csalad baratok kilőve egy doki. Hidd el minden jobb lesz és jóra fordul. :) nem szabad feladni egy rossz kedv miatt,vagy rossz hangulat/depi miatt. Ezt fogadd el hogy te igenis okkal vagy itt,okkal van értelme élned! Nehéz ez,nagyon nagyon,főleg ha az ember kilataslannak erzi magát. Legyen szép napod. És hozzateszem ha rad tor a depi valtas témát. Gondolj jóra. Mindegy hogy mire ami oromet okozott. Szedj b vitamint,mozogj sokat,friss levego. Beszelgess!!!"


Bár TELJES mértékben megértem, hogy a legjobb szívvel és a legjobb szándékkal írtad.


Egyébként depiben az ember nem is tud beszélgetni, visszanéztem a csettörténetemet (egy csetet kerestem) és 2019-ben EGY DARAB csetem nem volt... Nekem, aki amíg depis nem lettem (2018-ban történt), napi szinten beszélgettem min. három családtaggal-barátnővel-ismerőssel.


9-es voltam

2022. szept. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!