Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történt velem?

Mi történt velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Őszíntén nem is tudom hol kezdjem..

17 és fél éves fiú vagyok.

2-3 éve már,hogy az életem fokozatosan elkezdett ,,összeomlani”. A gyerekkorom nagyon jó volt egészen addig amíg nem kezdtem el óvodába,majd iskolába járni. (Szerető szüleim vannak,akik mindent megadtak amit csak tudtak nekem. Én is nagyon szeretem őket.)

1-8 osztályban a falumban jártam iskolába. Valami miatt sosem találtam ott egy igaz barátot,pedig mindennél jobban fontos lett volna nekem ahelyett,hogy az emberek kinézzenek,kiközösítsenek.

(Lehet fontos megemlítenem,hogy nem a szokásos kiközösítés történt. Nem olyan fajta ember vagyok,akit mindenki kiközösít. Ha értitek mire gondolok. Itthon valamiért mégis ez történt..)

Aztán eljött a középiskola. 9ben kezdett el nagyon romlani a helyzet. Új embereket ismertem meg,akik később a barátaim lettek.

Szinte egész kilencediket online oktatás alatt végeztük el,ami sajnos nem volt a legjobb. Aztán mikor újra rendesen bejárhattunk suliba azt vettem észre,hogy a többiek között valahogy elvesztem. Nem éreztem már jól magam a társaságban és szomorú is voltam,és sajnos a szomorúságom elmondtam a többieknek is. Magyarul keményen nyomtam az önsajnáltatást. Egy idő után azt tapasztaltam,hogy eltávolodtak tőlem az emberek. Rájöttem,hogy csak az állandó pesszimizmusom miatt történt ez.. Már annyira bebeszéltem magamba,hogy nem tudtam megszabadulni tőle..

Pszichologushoz majd pszichiáterhez kerültem,aki sajnos depressziót állapított meg.. gyógyszert akart felírni,de én nem akartam gyógyszert szedni,ezért nem is szedtem. Próbáltam erős maradni és nem a ,,depresszión” agyalni,mert azt gondoltam és gondolom most is,hogy bárki lehet depressziós,ha elengedi magát. Próbáltam boldogabb lenni,de sajnos nem sikerült. 10.be már odáig jutottam,hogy féltem bemenni az osztályba.. nem beszéltem szinte senkivel. Észrevettem,hogy az önbizalmam szinte 0-ra süllyedt.


Most itt vagyok. Megtanultam azóta sok dolgot kezelni. Most újra ,,szeretnek” a barátaim,hiszen már egy ideje azt mondom nekik,hogy boldogabb vagyok,ami talán egy kicsit igaz is. Viszont a legrosszabb dolog az,hogy boldogabb vagyok,de sokkal rosszabbul vagyok. (Ebből nem sokat lehet érteni :)) )

Azt érzem,hogy a fejemben történt egy hatalmas összeomlás. Állandóan gondolkozom mindenen, és nem bírom leállítani a gondolataim. Azt érzem,hogy a fejemben megvan minden amit érzek,viszont nem tudom őket szavakba önteni. Félek az emberektől,félek saját magamtól. Mindig mindenkinek megakarok felelni. Azt mondták a lánybarátaim,hogy az iskolában én vagyok az a fiú aki a legtöbb lánynak tetszik,viszont én abszolút nem vagyok megelégedve magammal. Beteges szinte amit sokszor csinálok.. instán csomószor letörlöm a képeim,mert tökéletes,esztétikus,művészi feedet akarok csinálni,ami sajnos sosem jön össze. Nézem mások képeit és azt érzem,hogy mindenki más szép és jó,de én nem vagyok az. Verseket írok. Nem érzem jól magam,de nem tudom elmondani mit érzek. Szépnek gondolom magam,mégis azt érzem csúnya vagyok. Kiégett az agyam és lassan már nem bírja tovább.

Köszönöm!



2022. aug. 14. 02:10
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Egyszerűen csak fiatal vagy, én is ilyen voltam 17,5 évesen, ne gondold túl.


Az írásod alapján egy tök normális, és emberi értékekkel felszerelt "fickó" vagy. Szerintem nincs okod aggodalomra.


Ezek a gondolatok, félelmek szinte mindenkinel elojonnek ebben a korban. A lányom 15 éves, nála is várom, mikor jön elő majd.


A hormonok is közrejatszanak abban, hogy most nem érzed jól magad, de az okát sem tudod. Végül is gyerek már nem vagy, de még felnőtt sem.


Ki fog alakulni, és a helyére kerülni minden.

2022. aug. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

En annyit tudok ehhez hozzafuzni hogy a tini evek nagyon nehezek. Nem csak neked, mindenkinek, csak vannak akik jobban kezelik vannak akiken megsem latszik, masok meg sokkal komolyabban vesznek mindent es ezt kommunikaljak is.

Hidd el, ez a „vilagvege“ hangulat es hogy minden ilyen neheznek tunik el fog mulni. Velem is ugyanez tortent. Most 29 vagyok es visszagondolok arra amikor 17 evesen bogve ultem otthon a sajat bajaimmal elfoglalva.

Keress magadnak celt, pl amivel szeretnel foglalkozni az eletben, mi lenne szamodra a karrier? Az pozitiv es epitgetheted.

Baratok- azok nem baratok akik csak akkor tarsalognak veled amikor minden „happy“ belul meg hazudsz magadnak. De ezt te is tudod. Vallald fel onmagad es ha a 10 „barat“ kozul csak 1-2 eli tul akkor tudod hpgy rajuk lehet szamitani.

Fiatal vagy, dealtivald a social mediat, hidd el jot fog tenni, kicsit leszallsz a foldre es rajossz mi is a fontos az eletben (nem, nem a tokeletes feed). Ha valaki keres, megtalal insta meg tarsai nelkul is.

Fokuszalj magadra es a jovodre. Olvass sokat, sportolj 3x/het.

2022. aug. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen normalis vagy !

Megvan a paraszti eszed vegre,hogy nem eszed be a semmit nem ero karos mergezo gyogyszereket!

Ajanlom a kocogast es egy sportklubhoz csatlakozast. Bjj,kempo,judo. Ahol a bor bor kontakt van ,mert az eros stresszoldo hatasu. Mert neked a rokonoktol es baratoktol gyakori olelesre lenne szukseged. De lathatoan nem adjak meg.

2022. aug. 14. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagy lehetőségek állnak előtted a lányokkal kapcsolatban!
2022. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak a pubertás.
2022. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!