Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter észreveszi ha nem...

Pszichiáter észreveszi ha nem szedem a gyógyszert?ha igen akkor mit tud tenni?

Figyelt kérdés
Egyszer már beutalt kórházba..egyéb okok miatt,ott gyógyszert is állítottak.Két hetet voltam ott.Nyugtatót kaptam depresszióra és erős szorongásra(a depi az erősebb lett a gyógyszer miatt)Es ugy érzem egyre több kéne de ez nem jó.és szerintem nincs rá szükség.Hallucinációkról tudomást vettek de szorongásra fogták hogy amiatt(egyébként 16 vagyok)Hónap végén kell majd visszamenni kontrollra de én nem akarom tovább szedni azt a szart.Csak méreg és nem nyugtat,ellenkezőjét váltja ki belőlem.Dühöt.Mit tehetnék?nem akarok oda visszakerülni..
2022. aug. 14. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Legfeljebb egy laborvizsgálat tudná kideríteni, már ha létezik egyáltalán olyan laborvizsgálat, ami az általad szedett gyógyszer valamelyik bomlástermékét képes kimutatni. Viszont ha gyógyszert rendelt az orvos, akkor az az ő szakmai tudása szerint nyilván szükséges (vagy ajánlott), viszont az elképzelhető, hogy nincs személyre szabottan beállítva a szükséges dózis. Elképzelhető, hogy a düh esetleges mellékhatásként értelmezhető (nézz utána a neten, ha tudsz angolul, mert a gyógyszer vagy a hatóanyag neve és a side effect beírásával sok értékes információhoz lehet jutni). Ebben az esetben a dózis felezésével (esetleg jelentősebb mérséklésével) te magadnak is ki tudod kísérletezni azt az adagolást, ami mellett a várt terápiás hatás már észrevehető, de a mellékhatás(ok) nem jelentkezik(nek). Ehhez persze pontos naplót, dokumentációt kell vezetni.
2022. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy elhitték a hallucinációt? Mi a diagnózisod?


Zárójelentésben szöveges résznél írnak halukról?

2022. aug. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
El kellett hinniük hisz láttak közbe többször.Sőtt visszarángattak a valóságba.A diagnózis kevert szorongásos és depressziós zavar(köze sincs a halukhoz) ja meg valamilyen magatartászavar is van.a záróban annyit írtak hogy nem tapasztalok több halut(pedig de és igy engedtek ki)
2022. aug. 15. 19:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezért kérdezem, mert ha esetleg azt hitték, h elmúlt, érthető, h nem kezelik.


Keveet szorongáaoa depis zavar nem jár halukkal. A diagnózis is téves.

2022. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!