Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy és miért válik egy ember...

Hogy és miért válik egy ember ilyen hideggé?

Figyelt kérdés
Hosszú idő telt már el a haláleset és a gyász óta, de végleg megváltozott az illető személyisége. Nem nevezném depressziónak, hanem inkább ridegségnek, érzéketlenségnek. Hogyan hívják ezt az állapotot? Pontosan milyen változás történik ilyenkor az ember pszichéjében?
2022. aug. 15. 09:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Talán mégis inkább depresszió. Több szintje is van ám annak, tán könnyebb vagy épp már közepes fázis lehet ez. Elhidegülés. Elzárkózás. Begubózás. Na jó, ez nem épp szakszó. Elszigetelődés, ez már inkább.


Úgy érzi, hogy senki nem értheti meg, ezért nincs is szüksége senkire.


Mennyire hosszú idő telt el?


Valahol meg szerintem természetes, hogy megváltozik az ember személyisége, ha elveszít valakit, aki fontos volt neki, én ismerek nagyon sok ilyen embert, mind olyat, aki felszabadultabb lett egy zsarnok hozzátartozó halála után, mind olyat, aki depresszióssá vált az élettársa halála után. Ezek szerintem teljesen érthető és természetes jelenségek, pláne, ha nem kapott segítséget a gyásza feldolgozásához.

2022. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!