Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pazichologus elkuldene...

A pazichologus elkuldene pszichiaterhez?

Figyelt kérdés

Tortent velem egy traumatikus elmeny lassan 2 eve (amugy is tortentek dolgok ,mint mindenkivel, de azota nem vagyok az igazi)

Mar eldontottem, hogy kell segitseg feldolgozni, mert munka stb kivul teljesen elbujtam a vilag elol, nem vagyok regi onmagam.

Ha olyan gondolataim is vannak, hogy ertektelen az eletem ettol a dologtol stb, akkor a pszichologus elkuldene pszichiaterhez?

Hallottam h ilyenkor kotelesek ,viszont akkor egybol azt keresnek bar arra megint lesz ido h ravegyem magam

Tudom nagyon furan fogalmazok, talan a kerdest sem erteni


2022. aug. 15. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Ha fizetős, akkor nem küld el, mert kell neki a pénz. Csak ha életveszélyt érzékel.
2022. aug. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem mindenképp menj el egy pszichológushoz, lehet elküld pszichiáterhez, viszont az én pszichológusom például amellett is fogad hogy elmész pszichiáterhez, mert azért a kettő elég más tud lenni. Viszont pszichológusok közül, szerintem főleg a klinikai szakpszichológusok érik meg.
2022. aug. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Pszichológusfüggő. Nekem volt, aki egy ülés után megállapította a diagnózist, és elküldött volna pszichiáterhez, csak hogy töltsek ki teszteket és megállapítsák, kell-e gyógyszer, vagy ő is kezelhet-e. Másik pszichológus azt mondta, nagyon szakmaiatlan egy alkalom után ilyen következtetéseket levonni, de az is lehet, hogy csak biztosra akart menni a fiatal kolléga, mielőtt hosszútávú terveket sző velem.
2022. aug. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Öngyilkossági gondolatok?
2022. aug. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a pszichológus küld pszichiáterhez, nem kell feltétlenül azt keresni, a pszichiáter első körben felméri, szükséges-e gyógyszer és pszichiátria, vagy elég-e a pszichológus, ez pedig SZTK-ban is van.
2022. aug. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha úgy ítéli meg, elküld. Én is fizetős pszichológushoz járok és volt, hogy el akart már küldeni, csak én nem akartam.
2022. aug. 16. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meress olyan pszichiátert, aki pszichoterapeuta, azaz tarthat terápiát.


Ha nem szeretnél, akkor olyan klinikai szakpszichológust keress, aki utána terapeuta képzettséget szerzett, így nemcsak "kezelést", "támogató/segítő beszélgetést", "konzultációt" tarthat, hanem pszichoterápiát. Ahhoz terapeuta képzés kell. Pl kognitív viselkedésterápia, rogersi, analitikus stb

2022. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek, aki normalis valaszt irt!
2022. aug. 16. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!