Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan becsüljem többre...

Hogyan becsüljem többre magam? Hogyan legyen több önbizalmam?

Figyelt kérdés
Mindig lebecsülöm magam, alapból úgy állok sajnos neki mindennek, hogy nem fog sikerülni. Most megyek egyetemre, szóval ez nem lesz egy jó hozzáállás… illetve mindent túlgondolok, nem tudom elengedni azt amit el kellene, pl. sokszor gondolok a volt barátomra, aki a végén már nem volt valami kedves, mégis hiányzik, két hónapja mentünk szét. Önbizalmam sem sok van. Valami jó tanács?

2022. aug. 17. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy mindenkiben vannak ilyen gondolatok és mindenki "harcol" valamivel az életben. Ezek nem csak téged sújtanak. Más is szakított, más is fosik az egyetemtől, más is túlgondol dolgokat.


Én például sosem mentem egyetemre, mert nincs hozzá eszem :) Ellenben itt vagy te, neked már sikerült idáig eljutni, én még egy sima érettségitől is parázok, ezért "csak egy szakmunkás" vagyok :) Persze nem én vagyok a világ közepe, de rajtam már túltettél, hiszen okosabb vagy edukáció szempontjából. Ezért pedig joggal irigyelhetlek. De én nem másokhoz mérem magam, te se tegyél így. Mindenki küzd az életben, ki ezzel, ki azzal. Menni fog ez neked, ettől ne félj.

2022. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csináld azt amit szeretsz. Például a szeretsz rajzolni, akkor rajzolj gyakrabban, gyakorolj, akkor fejlődni fogsz. Nekem az is szokott segíteni, ha produktívnak érzem magam, legyen az bármi miatt, akár mert kitakarítottam a lakást, sétáltam, stb... Előbb, vagy utóbb, egyre többen fognak rád felfigyelni. Ezek csak tanácsok, nekem mindig segítettek, kitartás (:
2022. aug. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Az önbizalomhiány kisgyerekkorban alakul ki. Felnőttkorban önismereti meló, pszichoterápia segít.
2022. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valami könnyű célt tűzz ki magadnak, ha az sikerül, az is kicsi önbizalmat ad. Lehet, olyan vagy, mint én, hogy túl nagy fába vágod a fejszédet, aztán azt hiszed, hogy tragédia van, mert a nagy feladat nem sikerült.


Velem volt olyan is, hogy totál betegen (taknyom mindenem folyt ezerrel, tüszögtem) megcsináltam a nyelvvizsgát mégse érzem olyan nagy dolognak.

2022. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!