Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A zártosztályról ki lehet...

A zártosztályról ki lehet hozni valakit valahogyan?

Figyelt kérdés

2022. aug. 21. 21:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%
Ha felelősséget vàllalsz akkor esetleg de szerintem hagyjad mert nem véletlen van ott.Idővel úgyis kiengedik ha úgy làtjàk lehet.
2022. aug. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
92%

Nem viheti ki senki.


Bekerüléskor 72 órán belül van bírói szemle. Utána 30 naponta. Ilyenkor bíró dönt. Felülbírálhatja az orvost.


Orvos bármikor kiengedheti, ha úgy ítéli, hogy már nem önveszélyes.


Én túladagolás után 2 nappal, erősen labilis, de inkább kisebb túladagolási, önbántalmazási késztetéssel, kis eséllyel esetleg öngyilkosságiba forduló, hullámzó állapot miatt kértem felvételem. Bármelyik osztályra.


Stabilizáltak közepes adag nyugtatóval. 2,5 nap múlva bírói szemlén elmondtam, hogy mivel kértem felvételem, és azt a pozitív fordulatot, hogy 1 napja stabil vagyok. Kiengedett. Orvos sem volt biztos benne, h kell még a zárt.


Másik alkalommal nem voltam önveszélyes, de oda tettek. Másnap szemlén felülbírálták az orvost, akinek ez nem tetszett.


Orvosomtól kérhetek telefonos krízis segélyt. Amikor tud, hív, ha jelzek. Köteles vagyok nem ártani addig magamnak. Ezt megszegtem, kisebb, nem öngyilklssági célú, hanem lenyugvási célú túladagolással, plusz éreztem késztetést még durvább túladagolásra. Majdnem mentőt hívott.


Halálvággyal, öngyilkossági késztetés esetén BIZTOS kontrollal még itthon maradhatok.

2022. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván nem került volna oda, ha ennek nem lett volna komoly oka. Ha nem vagy hozzátartozó, nem tudhatod felmérni, ha meg szerette vagy, esetleg élettársa, nem kellene eszedbe sem jutnia, hogy nincs komoly problémája, ha maga ellen fordult! Neked kellene a legjobban tudni, hogy mentálisan mennyire instabil, és segítségre szorul, és te ehhez eddig is kevés voltál, ezután sem fogod tudni megoldani, a te segítséged most biztosan nem az, inkább abban kellene támogatni, hogy kezeltesse magát.
2022. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


10-es megírta a helyes választ.

2022. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
39%

Ugyanazt írtam, mint a 10-es. + saját tapasztalatot. Erre le lettem pontozva...


12-es

2022. aug. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
92%

Két éve engem 2 vagy 3 napig tartottak bent zárton. Bírói szemlém volt, utána mehettem a nyíltra. Magamnál sem voltam sem a zárton, sem a bírói szemlén, sem a nyílton az első 1-2 napon.


Két év után most nemrég voltam pszichiátrián. Önként mentem, nyíltra kerültem. A nyílton szinte mindenki zártról jött át 1-2-3 hét után. Képzelheted, ök milyen állapotban kerülhettek be a zártra...

2022. aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk, ha nincs hely nyílton, nem ön vagy közveszélyes is zárton kezd.


Én pl üresedésre vártam nyílton.


1x okkal, 1x ok nélkül, 1x nyílton helyhiány miatt voltam ott.


Engem nem szedáltak egyáltalán.

2022. aug. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
88%
* a nyíltra
2022. aug. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
88%

** a nyíltRA szinte mindenki zártról jött át


Sorry, kényszeres javítás. 😧

2022. aug. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nekem is van tapasztalatom a zárt osztállyal (mármint rokon volt bent, nem én). Ott körülbeül zárt osztályra raktak mindenkit az elején, mert "azon az osztályon több a nővér, jobban tudnak figyelni a betegekre".. szerintem csak azért raktak mindenkit oda, mert ott legalább a betegek nem mászkálhatnak ki az udvarra, és a nővéreknek semmi dolguk sem volt kb. De amúgy pedig zárt osztály eredetileg azoknak van, akik magukra vagy másra veszélyesek, de mindegy is, hogy mi miatt vagy bent, ha zárton vagy, akkor szabad akaratból akkor se mehetsz ki.
2022. aug. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!