Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek miért beszélnek...

Szerintetek miért beszélnek le minden mentális beteget a gyerekvállalásról?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy állapot súlyosságától függetlenül itt minden mentális beteget lebeszélnek a gyerekvállalásról. Ezt sokszor zsigerből teszik, és olyan betegekről alkotnak véleményt, akiket nem is ismernek a mindennapokban. Az orvosom szerint ezek a problémák elég széles spektrumon mozognak. Valaki olyan jól karbantartja, hogy semmit nem lehet észrevenni.

2022. aug. 23. 22:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Engem inkább az érdekelne, hogy miért ennyire fontos idegenek véleménye. Kit érdekel ki mit gondol. Ha akar valaki gyereket, akkor abba senkinek nincs beleszólása
2022. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
Vajon miért? Aztán ha egy mentális sérült szülő gyereke megkéseli a tiéd akkor meg jön az "ilyen ember miért vállal gyereket" duma. Te is csak a saját károdon vagy képes tanulni.
2022. aug. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
Sok esetben súlyosbodhat az állapota. Lehet egy szülés erősebbé teszi. Még teljesen egészséges embereknek is lehetnek átmeneti gondjai, pl. szülés utáni depresszió stb, nemhogy egy eleve beteg embernek. Akinek pedig nem ajánlják, hidd el, ott tényleg gondok vannak. Barátnőm pánikbeteg, mégse beszélték le, nem szoptathatott, mert gyógyszert kellett szedni, de egyszer sem mondta az orvos, hogy ne vállaljon gyereket.
2022. aug. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ hogy mi konkrétan a betegség, mennyire súlyos és milyen gyógyszert szed rá. A terhesség és a szülés, egy kisbaba gondozása néha az egészségeseknek is sok, nem hogy a mentális betegeknek. Némelyik gyógyszer magzatkárosító lehet, az abbahagyása meg az anyára veszélyes. Öröklődhet is.

Nekem is van pánikbeteg és depressziós ismerősöm akinek vangyereke, nem mindenkit beszélnek le róla. Nem tudom hogy mondjuk egy skizofréniával küzdő embernek érdemes e szűlni.

2022. aug. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%

2-es

Ez durva általánosítás. A pszichés betegek többsége ritkán sem közveszélyes. Szerinted egy szorongó, alvászavaros ember késsel rohangál?

2022. aug. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%
Engem 44 éves koromban, frissen diagnosztizált bipoláris betegséggel beszéltek le, úgy, h az akkori párom skizofrén volt. 😂😂 Na ez mâr érthető. Egyébként 27 és 32 évesen szültem és a gyerekeim jól vannak.
2022. aug. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%

Amikor szültem, még nem voltam bipoláris és egyáltalán nem szedtem gyógyszert.


6-os voltam

2022. aug. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
14%
GENETIKA. Így hívják szakmaiul
2022. aug. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%

8

Nem csak. A major kórképek nem feltétlenül jönnek elő. Ahhoz a nevelésnek és a környezetnek is köze van (ti. hogy előjön-e a skizofrénia vagy bipolàris zavar).

2022. aug. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%

Bipol/schizo affektiv szulo gyereke vagyok.

En spec. lebeszelnek mindenkit, akinek sulyos mentalis betegsege van, sajnos a sajat tapasztalatom alatamasztja az elmeletet, hogy idovel ezek a betgsegek romlanak, egyre nehezebb veluk elni.

Masik kategoria az, aki elhanyagolja az egeszseget, vagy meg kuzd azert, hogy jobban legyen, megfelelo strategiai legyenek, amivel kezeli a bajat.

Egy gyereknek sem konnyu egy memtalis beteg szulo gyerekekent felnoni es kesobbiekben sulyo psziches problemakhoz vezethet GENETIKA es/vagy csaladi kulturalis okok miatt.

Szerintem, akinek komoly mentalis betegsege van, annak es a parjanak is alaposabban merlegelni kell a gyerekvallalast.

Nekem ugyan nincs olyan sulyos mentalis betegsegem, de ami van amiatt is kerdeses a gyerekvallalas, max ha sikerul egy idealis allapotot elernem, plusz a csaladonbelul orokolt genetika miatt is aggodom. Nekem aztan nincs szivem egy gyereket megszulni, hogy aztan neki is ez a sz@r sors jusson.

2022. aug. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!