Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok motiválatlan,...

Miért vagyok motiválatlan, élettelen és kevésbé érdeklődő?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, de sokszor úgy érzem magam, mint egy teljesen kiégett ember. Sajnos sok dolgokhoz úgy állok hozzá, mintha nyűg lenne és kényszerből csinálnám. Nagyon nehezen tudok hozzáallni a dolgokhoz. Már rég lehetne több nyelvvizsgám is, mert szeretek nyelveket tanulni, de sokszor otthon nem érdekel és amikor odaülök, akkor csak bambulok. Egyetemre járok nem tanulok rosszul, de többet is bele tudnék tenni, de nincs meg a motivációs. Egy idő után már nem tanulok, csak lapozgatok.


Nem érzem a motivációt és sokszor sztoikusan belenyugszom sok dologba, pedig tudnék bizonyos dolgokon javítani. Egyszerűen lesz, ami lesz alapon állok hozzá. Nem mondanám depressziósnak magamat, mert nem vagyok levert és szomorú. Érzem magamban a potenciált, de annyira nincs semmihez se erőm és kitartásom. Régebben annyi mindent elértem és ezt sajnos nem folytatom már.


Vajon mi lehet a baj velem?



2022. aug. 24. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
nem a motivációt kell keresni, hanem leülni és csinálni. A cselekvés eredménye a motiváció.
2022. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugyanez. Sok oka lehet pl. mozgásszegény életmód.
2022. aug. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdemes szigorú napirendet kialakítani és azt minél inkább tartani. A napirend segít, hogy ne kelljen törnöd a fejed rajta, hogy mit is akarsz csinálni, mert már meg van, csak csinálni kell.

Hazamész a suliból, mozogsz kicsit, tanulsz, aztán tanulás után kaja. Érdemes valami motivációt bevezetni. Tanulás előtt nincs játék/nasi, csak ha már tanultál.


Érdemes mérni az időt és megnézni, hogy mennyi tanulás után kezdesz el céltalanul lapozgatni. Aztán legközelebb beállítani egy órát, hogy még mielőtt lapozgatni kezdesz tarts egy kis szünett, amikor valami mást csinálsz, elmész inni egy pohár vizet, kis kikapcsolódás, aztán folytatod a tanulást.


A Pomodoro technika lényege, hogy egy órát beállítasz 20 percre, addig koncentráltan dolgozol, tanulsz, csak azzal foglalkozol, aztán ha lejárt a 20 perc, beállítasz 5 percet és addig csak szórakozol, kikapcsolódsz, levelezel, chatelsz, azármi. Ha lejárt az 5 perc, utána megint 20 perc tanulás, amíg csak azzal foglalkozol. A 20 perc munka, 5 perc szünet kellően feszes keretet ad a dolgoknak, hogy huzamosabb ideig tudj vlamit csinálni, aztán viszont jön egy kis pihenés, de annak is fixen vége lesz, így elég csak egyszer elhatároznod, hogy ezt követed, aztán már csak követni kell.

2022. okt. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!