Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek stroke?

Szerintetek stroke?

Figyelt kérdés

A hét elején volt egy erős bal oldali halánték zsibbadásom.

Rá 1 nap múlva dél előtt is volt egy erős halánték zsibbadásom, délutánra pedig már a bal oldali arcom is elkezdett zsibbadni, illetve a bal karom, társult hozzá koncentrációzavar, hányinger, szédülés, illetve néhány mondatot nem tudtam rendesen elmondani.

Ügyeleten voltunk este, a vérnyomásomon kívül rendben találtak mindent.

Másnap ugyan úgy zsibbadt mindenem amit felsoroltam viszont, estére nem éreztem a kézfejem, vérzett az orrom és szédültem. Ma ugyan ez történt orr vérzés nélkül.

Az orvosom nem rendel majd csak Szept.2-án.

A fejfájás azóta sem múlik el..

Esetleg ha valakinek van tapasztalata vagy esetleg tud ilyesmiről esetleg leírná nekem, hogy ez mitől lehet?

19/L

Köszönöm!



2022. aug. 26. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyi a vérnyomásod?
2022. aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A sztrók ha van,az azonnal van,és nem húzódik át más napra .
2022. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor visszamész az ügyeletre.
2022. aug. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálatokat végeztek?
2022. aug. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A stroke az egy akut egészségügyi vészhelyzet, tehát nem krónikus. Az vagy van, vagy nincs. Tehát nincs olyan, hogy már 3 napja stroke-od van.


Feltételezem vérvétel és EKG mindenképpen készült és valamilyen terápiával, további vizsgálatokkal elküldtek. Ezekről írhatnál, illetve tényleg fontos lenne a vérnyomást is leírnod.

2022. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

EKG volt és cukrot néztek de ezek rendben voltak. A cukrom 5.7 volt.

A vérnyomásom 164/77 volt es a pulzusom volt 104.

Illetve a pulzusom néha-néha ingadozik.

Migrénes is vagyok, lehet ez közre játszik? Sajnos semmi információt nem kaptam az ügyeleten csak, hogy majd menjek tovább a háziorvosomhoz illetve ha megint zsibbadást érzek akkor irány a korház.

Nem dohányzom, nem kávézom.

2022. aug. 26. 20:28
 7/11 A kérdező kommentje:

Igazából azért gondoltam rá mert barátom apukája mondta, hogy az apukájával is így történt, hogy elsőnek csak zsibbadás volt és aztán hirtelen esett össze.

Illetve volt meg egy hasonlo sztori, hogy ugyan ezeket mondtak el hogy nekik is igy kezdodott.

Igazából nem tudom, hogy mire gondoljak,ügyeletre nem szeretnék járkálni mert ha rendben van az EKG és a cukrom akkor ugysem csinálnak semmit. Ezért várnám meg inkább a háziorvost.

2022. aug. 26. 20:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a háziorvosod vissza nem jön, addig van helyettese, akihez ma el kellett volna menned. Mivel újra zsibbadást éreztél, az ügyelet álláspontja szerint a kórház is indokolt. Az idegek visszafordíthatatlan károsodást szenvedhetnek, mire visszatér a háziorvosod. Labor kellene, elektrolitokat nézni és nem laikusoktól kérdezni, hogy mi újság. Menj kórházba.
2022. aug. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy hátha valakinek volt hasonlo panasza és tud némi tanácsot írni, szerintem nem olyan nagy gond, hogy kérdeztem.

Vannak itt rosszabbak is.

Orvosi gondomat most nem fogom kimesézni a lényeg, hogy itt nem olyanok az orvosok, hogy tetőtöl talpig vizsgálat, hanem letudják egy kis aprósággal.

Ezért nem szeretek menni helyetteshez, mert akkor ugyan ott vagyok ha megvárom az orvosomat.

De ha hétfőig nem változik semmi akkor teszek egy próbát a helyettesnél.

Azèrt köszönöm!

2022. aug. 26. 21:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Magas a vérnyomásod. Ez okozza a tüneteid.
2022. aug. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!