Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy hívják azt amikor valaki...

Hogy hívják azt amikor valaki a magad belteru helyeken fél?

Figyelt kérdés

Amikor egy olyan helyen vagyok ahol magasabb a belmagasság, tornacsanok vagy épp a bazilika kapujában es felnezek akkor szorongani kezdek.

Kisgyerek korom ota ez van, azota persze nagyjából tudtam kontrollálni, de tortnateremben a közepén lefekudni es felfelé nézni vagy torna termében a gyűrű logá / felfelé nézés az nekem mindig megterhelő volt.


2022. aug. 30. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Agorafóbia. Általában a nyílt terekre értik, de úgy tudom, hogy épületek tágas tereire is vonatkozik. Amúgy valóban elég szorongató, én rendesen meg is szoktam szédülni. Olyan, mintha mélységbe nézne le az ember.
2022. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na ez remek, köszönöm szépen a választ! Nagyon hasznos volt :)

(off topic, apukám meg klausztrofóbiás. Mindig nyitva van az ajtó szobájában és kocsiban is szereti ha legalább résznyire le van húzva az ablak :D )

2022. aug. 30. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!