Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kell hozzáállni mentális...

Hogy kell hozzáállni mentális beteg nagymamához szinten mentálisan sérült felnőttként? Valaki aki elég empatikus kérem írjon és segítsen, mert megőrülök

Figyelt kérdés

Nincsen senkim, nem tudom kivel megbeszélni, nagyon nagyon rosszul vagyok, pánikroham szélén állok

Igazából az egész családdal gond volt mindig is, elképesztően betegek vagyunk mind

Most besegítek vigyázni a 85 éves nagymamára

Egész nap sír, kiabál, szidja a rendszert, magát fényezi, hogy öt mindenki kihasználta, ő mindekinél jobb volt mindig is, a nagyapám családját szidja, Orbán Viktort, a prostituáltakat, fel sem tudom sorolni…. Közben meg azt kiabálja hogy meg akar már halni

Nekem is az elmúlt időszakban összeomlott az életem, már azon gondolkodom hogy kórházba befekszem

Most is azt hiszem egy panikorhamot lábon hordok ki.

Más fiatal lányok nyaralnak, buliznak a párjukkal, barátaikkal, nekem egyik sem volt soha a mentális betegségeim miatt, ehelyett itt kell lennem ebben a tébolyban

Most is hallom ahogy kiabál és azt mondja hogy a nagyapám családja átkozta meg az egész családot…

Valaki adjon valami tanácsot hogy hogy maradjak meg a való életben és ne torzuljon a valosagerzetem

Segítsen valaki


2022. aug. 30. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Beszéltesd olyan témáról, amit el bírsz viselni. Pl. főzés, hogy lehet kihozni kevés pénzből táplálót és finomat.
2022. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
Költözz el? Fuldugo? Esetleg teremtsd le a nagymamad de olyan istenesen. Néha ezeknek az embereknek az kell, hogy valaki úgy leorditsa őket, hogy csak na.
2022. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Apró léptek.


Ne avval foglalkozz , hogy ott a nagymamád, persze a rajta való segítés jó kezdőpont lehet a saját gyógyulásodban , hisz a kiút a gödörből , ha másokat felemelünk , hidd el ki fogsz jutni.


Ne aggódj mert nem az visz előre, ami téged előre fog vinni az a bizalom ,a hit hogy valam/ki segít rajtad.


Valójában mindig is próbáltak segíteni rajtad.max megijedtél és bezártad a segítő ajtókat is.


De ahhoz el kell fogadnod a segítset és biznod, segíts te is másokon , mert az neked is segíteni fog.

Menni fog!

2022. aug. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Kezeld úgy a mamát, mintha nővér lennél egy pszichiátrián. Szóval nem kell vele folyamatosan beszélgetni, vagy hallgatni a sületlenségeit. Menj ki sétálni, diktálj bele egy kis töményet, vagy az altatóját, és amikor alszik, akkor lazíts. hallgass zenét, nézz meg egy filmet, csetelj másokkal.
2022. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Elköltözni nem tudok, ez a baj

Nemrég kerültem ide

Nem kell folyton hallgatom, csak az a gond, hogy az egész családom egész életemben csak siránkozott és már olyan depressziós vagyok mint az állat

Pláne ha hallom hogy már megint bőg, átkokról beszél, meg sirankozik egész nap

Egyszerűen már azt sem tudom hol vagyok…

Jó ötlet ilyenkor befekudni a pszichiátriára?

2022. aug. 30. 14:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Őt kéne elküldeni a pszichiátriára...
2022. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy konkrétan melyik viselkedése milyen negatív érzést kelt. Kérd meg, hogy ne tegye ezt.
2022. aug. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Öt nem kell, már pelenkazni kell, meg már demens is szerintem

Csak sajnos tényleg nagyon szerencsétlen a családunk és mikor meg ő is rákontrazik, akkor már tényleg meg akarom magam ölni

2022. aug. 30. 17:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Úgy akarod végezni te is mint ők? Nem? Akkor tegyél is ellene, kérj segítséget. Mindenkit megviselne ha ilyen állapotban kéne látnia a nagymamáját, és neked is biztos nagyon nehéz lehet. És igen, sajnos ha valaki egy ilyen mentálisan elcseszett családban nő fel eléggé elveszettnek érezheti magát, mert belül tudja az ember, hogy túl bolondok a családtagjai, hogy tamaszkodhassom rájuk, mint ahogy azt normál családokban szokás. Meg nem beszélve arról, hogy állandóan megy a sirankozas, a negativitas, persze hogy te is depressziós leszel ezektől, a genekrol nem is beszélve. De ezt az ördögi kört egyedül te tudod megszakítani, azzal ha kérsz segítséget szakembertől, és amint lehetőséged van rá elköltözol a családodtól.
2022. aug. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sajnos úgy fogom végezni… feltéve ha nem végzek magammal, amit régóta tervezek… garantálom ha bárki ránézne erre a családra, akkor a hajukat tépnék 2 perc után

Nem akarok a nárcisztikus személyiségzavarral dobálózni, de anya 3 fia, férj kombo kicsit sok

Nem láttam meg ezeknek betegebb embereket pláne egy családban

Egy nagyon jó pszichiátert is öngyilkosságba tudnának kergetni

Sőt meg a féltékenység is jelen van amiért én többet értem el mint ok

85 évesen a kvákat meg Orbán Viktort szidni másfél órán keresztül, képzeled milyen lehet hallgatni

Ráadásul direkt ingerlik egymást, mert amúgy itthon tespednek egész nap

Sajnos ez nem csak gének, nem csak rossz környezet, hanem átok is

Én hiszek a sorsban és az enyém sajnos az hogy egy ilyen szerencsétlen közegben rohadjak

2022. aug. 30. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!