Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet gyengébbé tenni...

Hogyan lehet gyengébbé tenni a túl erős empatikus készségeket?

Figyelt kérdés

Sajnos hajlamos vagyok sokat segíteni másnak, vagy gondolkozni azon mit segíthetnék neki. Vagy ha egy közeli barátom rosszul érzi magát akkor nekem is rosszabb kedvem lesz.


Hogyan lehet hidegebbnek lenni és jobban elhatárolódni más ember nehézségeitől?



2020. okt. 13. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Igazából ez egy nagyon becsülendő erény.


Ha mindenképp szeretnél ridegebbé válni, akkor gondolj arra, mikor segítségedre lett volna szükséged, de magadon kívül mindenki hátat fordított neked, vagy arra, amikor kihasználták a segítókészségedet!

2020. okt. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Kevés olyan ember van akiben ekkora az empátia.Éppen ezért ne változz meg nem veled van a baj...

Sajnos az élet majd hozza magával az olyan dolgokat amitől talán kevésbé leszel majd empatikus.De ne így legyen azt kívánom.Tanulni nem lehet ezt majd idővel jön a változás.

2020. okt. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Igaza van az elso ket valaszolonak, azonban ennek van egy arnyoldala is: ha valaki tul sokat gondolkozik masok problemain, atveszi azokat, akkor sajat magat helyezi hatterbe. En is pont ilyen vagyok: ha hozzam kozel alloval tortenik valami, azonnal segitenek, a rossz hangulatot is azonnal atveszem. Ez odaig fajult, hogy elfelejtettem: nekem is vannak szuksegleteim. Tehat jo az empatia, de amig nem csap at tulzasokba.

Hogyan lehet jol visszavenni? Belemelyedtem az empatia temaba, es akkor jott elo: mar azzal segitunk, ha tanacsok nelkul meghallgatjuk masok problemait. Csak hallgatunk. Az, ha valaki tanacsokat osztogat, mar tullep az empatia hataran. Es nekem bevalt: ha valakinek gondja van, szivesen meghallgatom, egyetertoen hummogok, odafigyelek ra, de nem akarom mindenaron megoldani a problemajat. Nem vagyok ettol rosszabb ember, de lenyegesen jobb megfigyelo es odafigyelo lettem :)

2020. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Légy empatikus, segítőkész, de soha ne hagyd magad kihasználtatni. Inkább emberismerővé kell válnod, hogy kiszűrd kinek kell valóban segítség stb..
2020. okt. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Párkapcsolatban a legrosszabb ez az egyensúlytalanság. Mikor te odaforduló vagy, megértő, de ezt viszont nem kapod meg ...
2020. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!