Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki már próbált...

Van itt olyan, aki már próbálta a hipnoterápiát?

Figyelt kérdés
Hogy zajlott? Volt eredménye?
2022. szept. 3. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Melyiket? Velem KIP-et csinált a terapom anno. Az arról szólt, hogy egy lelazult, módosult tudatállapotban kellett elképzelnem dolgokat, amit a terapeuta kért. Megvan, hogy milyen kép milyen szimbolikával bír, az ahogy nek megjelent pl egy patak, az mondott rólam valamit. A képeket együtt elemeztük ki és voltak nagy hűha élmények. Furcsa volt az egész, mert előfordult, hogy nagyon erős érzelmeket váltott ki egy teljesen ártatlan kép, pl napokig pocsékul voltam egy virágos kép után.

De tényleg jó volt, szerintem hasznos. Nem ennyi volt a terápia, hogy csak ezeket csináltuk, hanem ez inkább eszköz volt, hogy olyan dolgokat hozzunk felszínre, amiket esetleg nem tudok megfogalmazni vagy nem gondoltam rá eddig, és az így megszerzett tudást hasznosítottuk a terápia során.

2022. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nagyon hasznos volt! Valami hasonlóra vágyom én is, mert a kognitív és a sématerápia nem jött be sajnos, csak azt nem tudom, hol lehet ilyen szakembert találni.
2022. szept. 3. 11:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is pont ettől félek, hogy kinyit olyan kapukat, amitől félek, hogy felboritja az egész életem. Nem tudom akarok-e változást, akarok-e szembenézni azzal, amiről azt sem tudom mi az.
2022. szept. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Pszichoterapia keretein belul mi is csinaltunk olyanokat, mint az elso, pont a patakos peldara emlekszem en is. Erdekes volt, tenyleg felszinre tud hozni dolgokat.


Hova jartal kognitiv terapiara? (Privatban is megirhatod, ha nem akarod ide kiirni). A kognitiv viselkedesterapiabol a David Burns-fele TEAM-CBT-t ismered? Van podcastja is angolul, ahol eloben kezel pacienseket. Mogottem 3 ev pszichoterapia van, de ez a TEAM-CBT iszonyat magaval ragadott, baromi hatekonynak erzem. A konyve is nagyon jo (az ujabb, Feeling great cimu). Onmagaban azt olvasva is mar rengeteget segitett. (E-bookkent scribd-en tudtam csak olvasni, mert itthon nem kaphato igy).

2022. szept. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!