Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 10 év után összefutottam a...

10 év után összefutottam a gimnáziumi egyik bullymmal, 3 percet beszéltünk. órákkal később is görcsben áll a gyomrom és remegek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Napi szinten piszkáltak gimiben, hol a súlyom miatt, hol a kinézetem miatt, hol a pénzügyi helyzetünk miatt, hol azért, mert egy dolgozatom jól sikerült, hol azért, mert rosszul. Rettenetes volt, és alig vártam, hogy vége legyen az egésznek.

Szerencsére utána nem találkoztam egyik bullyval sem (olyan 4-5 volt az osztályban), nem hittem, hogy problémám lenne.

Aztán ma egy boltban összefutottam az egyikkel, rámköszönt, kezet fogtunk, megkérdezte, mi van velem, udvariasságból én is, de nem igazán beszéltünk (én alapból nem vagyok társalgós típus). Aztán ő is ment a dolgára meg én is.

Aztán amikor kimentem a boltból úy 10 perccel később és elkezdtem pakolni a kocsiba, elkezdett remegni a kezem, szabályosan rosszul éreztem magam, éppen csak nem szédültem. Pár percet csak ültem a kormány mögött, hogy összeszedjem magam és haza tudjak vezetni.

Ennek már pár órája, és még mindig elég szarul vagyok, kedvtelen vagyok, és majdnem sírhatnékom van, így 29 éves férfi létemre.


Azt hittem, sikerült lezárnom azokat az éveket, és túllépni rajta, de ezek szerint nem. Pedig barátságosnak tűnt a srác (és nem ő volt anno a legrosszabb, ő inkább csak beszállt a cseszegetésbe amikor más elkezdte).

Mit tehetek? Hogyan zárhatom ezt le magamban?

Nem igazán van senkim, akivel ezt meg tudnám beszélni.



2022. szept. 3. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Pszichológus. Feldolgozatlan traumáid vannak és magányos vagy. Ideje változtatni.
2022. szept. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Nem nagyon tudsz mit csinálni, csak vársz, hogy elmúljon. Ha nem működik, és PTSD-jellegű tüneteket érzel, szakember tudsegíteni.
2022. szept. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Nem szégyen pszichológushoz, coach-hoz fordulni ebben az esetben. Jobb, mint poszttraumás stressz miatt mindenféle testi betegséget összeszedni.

Megtanítana például arra, hogy megtartsad a határaidat, amit a gimi alatt áttörtek mások, és hogy ne érezd szükségét szóba állni azzal, akivel nem akarsz kapcsolatban lenni. Pl. a kézfogás teljesen szükségtelen volt, ez önmagában felzaklathatott. Most is "jó kisfiú" voltál, udvarias, nem is akartad érezni a haragot. De a tested jelzett a remegéssel, hogy bizony ott van az még.

Jó lenne számodra valami csoport, ahol tapasztalnál biztonságos emberi kapcsolatokat, elfogadást, kimondhatnád a haragot és a fájdalmat, amit éreztél a gimi alatt és ami most is visszatér. Ha más lehetőséged nincs, rengeteg előadás, beszélgetés van a neten, vannak önsegítő könyvek, amik segíthetnek szembenézni az érzéseiddel és megoldást is nyújtanak.

2022. szept. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

Teljesen természetes, hogy ez felzaklatott, más is van így, amikor már azt hiszi, túllépett egy dolgon, de felbukkan valaki, valami, és emlékezteti. Ezzel nem feltétlenül kell szakemberhez futni, de persze lehet, ha úgy érzed.

Attól természetesen nem voltál gyenge jókisfiú, hogy kezet fogtál, udvariasan elbeszelgettel a sráccal, ez a normális, tíz év alatt ráadásul ő is rengeteget változhatott, akor gyenge vokt, csaholt a falkával, azóta erősebb, éretebb lehet, és ha most sértetten és elutasítóan viselkedsz, annak semmi értelme, már nincs is, akinek szól.

Hat évig jártam én is borzalmas légkörű iskolába, állandó volt egymás csesztetése, gúnyolása, amikor iskolát váltottam, azt hittem, álmodom, hogy normális közösség is lehet egy osztály, teljesen természetesnek érzem, hogy ez nyomot hagy az emberben, de szerintem ez most annak is köszönhető, hogy tíz év után váratlanul ért a találkozás, ha mondjuk két hét múlva megint összefutnál valamelyik díszpinttyel, nem hiszem, hogy klyen hevesen reagálnál megint.

2022. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

A váratlan találkozás utáni stresszreakció következménye.

Azt meg kellene értened, hogy ezek az emberek azóta jó eséllyel teljesen mások, teljesen normálisak is lehetnek. Tudom, mert nekem is volt hasonló tapasztalatom, és a húsz éves osztálytalálkozón értettem meg, hogy ez már régen volt, most már mások lettek, és persze ezek után sem gondolok rájuk túl jó szívvel, de lényegesen nyugodtabb lettem ebben a témában.

Ha neked egyedül nem megy ezt lerendezni magadban, akkor én is javaslom a pszichológust, segíthet.

2022. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Nem tudom ki pontozott le mindenkit...


Pszichológus-coach kérdés: Pár éve próbáltam felkeresni egyet, más probléma miatt, nem akarok konkrétumot írni, de lekezelő volt és mintha nem is akarta volna megérteni, mi a bajom. A környéken meg nincs másik olyan, aki párkapcsoalti tanácsadáson kívül mást is vállal... Árakról ne is beszéljünk...


Mostanra úgy érzem, lenyugodtam, dolgoztam, mozogtam egy keveset, nincs gyomorgörcsöm.


Abban biztos vagyok, hogy mindenki más, mint 10 éve volt, én is más vagyok. Valószínűleg ők sem annyira suttyók, mint anno.


Nem hiszem, hogy az jó megoldás lenne, hogy bunkózok, és szóba se állok vele, meg visszautasítok egy kézfogást - amikor gimiben minden reggel így köszöntünk mindenkinek, ők is nekem és fordítva.


3-as - említettél előadásokat, könyveket, esetleg tudnál linkelni párat, amire gondoltál? Kíváncsi lennék rájuk.

2022. szept. 3. 18:32
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Online terápia is van, az egész országból választhatsz terapeutát.
2022. szept. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!