Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik depresszió,mint...

Létezik depresszió,mint betegség vagy csak az akaraterőn múlik a jó közérzet?

Figyelt kérdés

2022. szept. 4. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Létezik, de akaraterővel túllendülhetsz rajta.
2022. szept. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Abszolút van testi alapja, máshogy működik a szervezeted. Szerintem prediszpozíció van rá. Generációkon át öröklődhet a depressziós hajlam, erről olvastam pl. Elizabeth Wurtzel önéletrajzi könyvében.


Nemcsak az akaraterőn múlik a jó közérzet hanem az idegrendszered huzalozásán. Egy gyengébb idegrendszert meg lehet támogatni, étrendkiegészítőkkel, mozgással, pozitív életszemlélettel. Akinek hajlama van rá sajnos ráb.ott.

2022. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Psycho ***** válasza:
35%

Létező betegség, a hangulati élet zavara (lásd: DSM-V). A közérzet nem úgy működik, hogy most akkor én jó közérzetet akarok magamnak, és akkor úgy lesz. Bár így volna! Sajnos ez legfeljebb csak önámítás.


#2 jól írta, van erre genetikai hajlam, amit bizonyos környezeti hatások váltanak ki, plusz erre rárakódhat a családi viselkedés- és gondolkodásmintázatok adaptálása (lásd: transzgenerációs spirál).


Másfelől persze kell akaraterő is, hogy az ember leküzdje a depressziót. Sajnos pont itt van a legnagyobb probléma, mert a depresszió egyik vezető tünete a (szinte már kóros) motiválatlanság, energetizálatlanság, a "minek? úgyis mindegy!" típusú gondolatok. Ez pedig nem úgy van, mint egy kapcsoló, hogy ok, akkor mostantól motivált leszek.

2022. szept. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem mindenki, aki volt már depressziós, egyetért abban, hogy ez egy betegség. Nem csak mentális tünetei vannak, nekem például szervi rendellenességek is jelentkeztek azokban az időkben, amikor túl „mélyen” jártam.

Szerintem nem a motiváció hiánya a depresszió oka, sokkal inkább a depresszió okán válik hiánnyá a motiváció.

2022. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%

Igen.


Jó, én bipoláris vagyok, szóval egészen nyugodtan ki tudom jelenteni, hogy van, létezik.


Ha pörgök, akkor ragyog a lakás. Beszédes vagyok, jókedvü, le sem lehet lőni, keresem az emberek társaságát, csetelek, telefonálok, ügyeket intézek, jókat nevetek, élvezem az életet, minden szép és jó. ÉS motivált vagyok. Nem kicsit.


Depiben ennek a teljes ellentéte. Meg akarok dögleni, nem akarok élni, unom, utálom az életet. Egész nap fexem. Senki és semmi nem tud rávenni semmire. Nem mosakodok, nem rakok rendet, nem takarítok. Nem mozgok, nem megyek sehova. Nem beszélek senkivel, nem veszem fel a telefont, nem válaszolok cset üzikre.

2022. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!