Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Március körül volt egy elég nehéz időszakom, és attól kezdve eléggé megváltoztam. Legtöbbször rossz a közérzetem, elég sokszor szomorú vagyok, pedig nem sok okom van rá. Úgy érzem, semmi sem tesz boldoggá. Nemrégiben voltunk nyaralni, amit nagyon vártam, háha jobb kedvre derít. Viszont egyáltalán nem éreztem jól magam. Aztán azon zaklattam fel magam, hogy miért nem érzem jól magam, amikor szinte minden rendben, és amúgyis annyira vártam.

Az elmúlt fél évben soha nincs kedvem/enegriám semmihez. Még azokhoz a tevékenységekhez sem, amikkel amúgy szívesen foglalkozam. Sokkal hamarabb elfáradok, szinte bármilyen erőfeszítés megerőltető számomra. Legszívesebben csak feküdnék egész nap. Nehezen fogok neki akármi teendőhöz. A nap nagy részében álmosnak és fáradtnak érzem magam. Ugyanakkor nehezen - vagy egyáltalán nem - tudok elaludni. Vagy, ha éppen jól alszok, egy cseppet sem vagyok kipihentebb utána. Ezek mellett majdnem mindennapos a fejfájás is.

Az ingerküszöböm is sokkal alacsonyabb. Apróságok miatt is elsírom magam, vagy felkapom a vizet.

Továbbá rengeteg mindent elfelejtek. Például utólag nem emlékszem, kinek, mit mondtam már egy beszélgetés során, és képes vagyok ugyanazt elmondani vagy ötször ugyannannak a személynek. Vagy, hogy a tárgyaimat hova teszem. Sokszor én is meglepődök, hogy hol találom meg egy-két holmimat.

Ha valami nagyobb negatív behatás ér, vagy egy megoldhatatlannak tűnő problémával állok szemben, egyből arra gondolok milyen jó lenne most meghalni, és akkor nem kellene ilyen helyzetekkel megküzdenem. Van, hogy hirtelen csak rámjön a rosszullét.

Végtelenül szomorú leszek, - magam sem tudom, miért - sírhatnékom lesz, gyomorgörcsöm, és szorongok. Egész váratlan időpontokban tör rám, egyik pillanatról a másikra.


Lehetséges, hogy depresszióm van? Vagy csak én gondolom túl?


18/L



2022. szept. 5. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
21%
Lehetséges.
2022. szept. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%
Nem csak, hogy lehetseges, hanem konkretan a depresszio tuneteit irtad le szorol szora. Szoval valoszinuleg depressziod van. Szerintem a mozgas neked nagyon sokat tudna segiteni, vagy a mesitacio.
2022. szept. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
11%

+1: találj egy mozgásformát, ami passzol hozzád, élvezel, és építsd egy rendszert az életedbe vele. (tánc, futás, biciklizés, görkori,csoportos óra, stb)


Nekem segített. Bár még jobb lenne még rendszeresebben csinálni.

2022. szept. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!