Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért rettegek a nemi erőszakt...

Miért rettegek a nemi erőszaktól, mikor még nem éltem át?

Figyelt kérdés
Csak akkor hagyom el a lakást, ha muszáj. Egyszerűen folyamatosan ez jut eszembe. Lehet ennek valami oka?
2022. szept. 8. 10:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell neked magadnak átélned ezt, bár kétségtelen, ha átéled, az nagyon erős stresszor és katalizátor... A modern korban elég, ha neten böngészel vagy valaki ismerőstől hallasz effélét, amibe jobban belegondolsz.


Volt efféle szörfölés vagy beszélgetés?

2022. szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Elég a híreket elolvasni, hogy az ember ne érezze magát biztonságban. A lakásajtó egyébként nem olyan nagy védelem, a legtöbbet simán feltörik, ha akarják. A védelem az, ha tudsz kiabálni, ha tanulsz önvédelmet, ha el tudsz futni, van lakásriasztód és nagy testű kutyád.
2022. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
generalizált szorongásod van?
2022. szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam róla, hallottam is róla, azt hiszem ez lesz a baj. Túl gyakori. Az egyetlen, amire ilyenkor gondolni tudok, hogy az egyetlen megoldás arra, hogy elkerüljem az az, ha még előtte öngyilkos leszek. Tisztában vagyok azzal, hogy ez káros gondolkodás, mégsem tudom félre tenni.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2022. szept. 8. 11:09
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell keresni egy pszihiátert. Magától nem fog el múlni a rettegés.
2022. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, segít-e, de a realitás: ahogyan a sajtó tálalja a nemi erőszakot, az nem feltétlenül annak a tipikus megjelenési formája.


Először is azt gondoljuk, gyakori, mert hát sokszor van a hírek közt, de azért, mert ez üti meg az ingerküszöböt. Másrészt tipikusan az erőszakot valaki olyan követi el, akit ismer a másik.

Ez nem jó persze, de nem is szükséges folyton attól félned, hogy idegenek az utcán megerőszakoljanak. Ha az ilyenre fel akarsz készülni, vegeyél részt önvédelmi tanfolyamon, kerüld az olyan helyzetet, ahol egyedül vagy zárt helyen, tarts magadnál önvédelmi eszközt (akár egy kulcscsomót is).

2022. szept. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Na ez utóbbival már azért érdemes egy szakembert felkeresni. Ennyire nem veszélyes a világ és ha történne is valami, az sem lenne ok arra, hogy így gondolkodj.
2022. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%
#4 Volt ilyen időszakom, amikor még huszonéves voltam és nagyon jó csaj voltam. Mindennaposak voltak a szexuális zaklatások, nem tudtam úgy kimenni az utcára, hogy valaki ne köpje az arcomba, vagy ordítsa rám autóból, hogy de megbaszna. Vagy hogy ne részletezzék a villamoson tőlem 2 méterre úgy, hogy persze halljam, hogy hogy dugnának meg, meg miket csinálnának velem. Iszonyatos időszak volt, nagyon féltem és szorongtam én is. A faszik el sem tudják képzelni, hogy milyen sz.r emiatt jó csajnak lenni és milyen traumákat okoznak ezekkel a beszólogatásokkal. Csak egy pinát látnak, amit meg kell b.szni, az ember lelkét nem látják. Undorító férgek.
2022. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#4: sürgősen fordulj szakemberhez! MInimum pszichológus, de inkább pszichiáter. Ez nagyon kóros.
2022. szept. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
33%

8: azért ez is túlzás....

Ismerek nagyon jó csajokat, de senkitől nem hallottam hogy ilyesmi rendszerszintű lett volna...

2022. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!