Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vásárlásnál szempont nektek,ho...

Vásárlásnál szempont nektek,hogy állati erőszaktól mentes, vegán, PO (pálmaolajmentes),adalékanyagoktól mentes,szabadtartású, vegyszermentes legyen az élelmiszer ? Ha nem, miért nem ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 24. 07:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Nem mert ilyen a gyakorlatban nincs, ugyanazt vagy majdnem ugyanazt a sz@rt kapod csak drágábban. Emlékezz a régi mondásra, bio az, amit a gazda éjszaka permetez.
2020. okt. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Ez azért így biztos nem igaz, hogy ilyen nincs. Minden élelmiszertípus minden termékénél végig lehet zongorázni, hogy miben jó vagy rossz. Pl. hogy mely csokik,kekszek,édességek pálmaolajmentesek.
2020. okt. 24. 07:29
 3/32 anonim ***** válasza:
95%

Nem mindig és nem mindenbol. Leginkább azért, mert minimális lenne az a termék, amiből lehetne választani.

Tojást pl a szomszedasszonytol veszek, az szabadtartasu, illetve itt nálunk- nem Magyarorszagon élek- a közeli kisebb faluban az út szélén sokszor van becsuletkassza alapon házi zöldség és gyümölcs kirakva.

2020. okt. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
75%

Csak azt nézem, hogy aszpartám, édesítőszer stb. ne legyen bennr. A pálmaolaj nem egészségtelen, csak rohadt sok fát vágnak ki miatta, de a legtöbb pálmaolajos terméken ott az RSPO. Mivel az élelmiszeriparban dolgozom, így tudom mi az.


"állati erőszaktól mentes" Ilyet egyik terméken sem fogsz látni, mellesleg meg van a módja, hogy kell tartani egy állatot es hogy kell levágni. Erőszak esetleg a háztáji kisvállalkozóknál fordulhat elő.


A vegyszermentes = bio? Kösz nem. Mivel minden élelmiszert ellenőriznek maradványansagra, sőt, az abba beépülő nyersanyagokat is, így tudom, hogy nincs benne. Nalunk a cégnél speciel én intézem ezen vizsgálatokat. Inkább kezeljék a megfelelő szerekkel, mint hogy penészes legyen és úgy egyem meg, mert az sokkal egészségkárosítóbb. Csak úgy mondom.

2020. okt. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Igazából nem nézek semmit, friss alapanyagokat vásárolok, abból főzök, sütök főleg. A legfeldolgozottabb állandó élelmiszer nálunk a sajt. Alkalmanként egy üveg nutellától vagy kész pestótól pedig nem fogok a kardomba dőlni.


"Erőszakmentes" élelmiszert meg nem tud senki vásárolni, tekintve hogy a szántóföldek önmagukban szétkúrják az állatvilágot. Csirkét meg már vágtam magam is, el tudok vonatkoztatni a pipi könnyes szemétől.

2020. okt. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Az elsődleges az íz. Minden mentes nincs. Szerencsére, amiket szeretek, azokban kevés adalék van. Vagy nincs is.
2020. okt. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem foglalkozom a marketing szoveggel es nem erdekelnek a kamu osszetevok.


Tapasztalat alapjan vasarolok: ranezek es latom rajta, hogy fincsi vagy mar jol ismerem a termeket.

2020. okt. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Vegán vagyok, így olyat veszek, amiben nincs állati eredetű. Erőszak alatt nem tudom, mit értesz, teljesen nem lehet kivédeni a dolgot, rengeteg rovar, egér, egyéb állat pusztul el mondjuk a búza őrlésénél. A pálmaolajra külön nem figyelek, de nyilván jó, ha nem az van benne (egyelőre, természetesen a helyettesítők nagyobb mennyiségben való használata szintén erdőirtáshoz fog vezetni)
2020. okt. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet gyakorlatilag nem tudsz venni... Egyedül a tojás ahol választhatsz, hogy szabad vagy ketreces tartású, de egyáltalán nem biztos, hogy a szabadtartású "erőszaktól mentesen" volt tartva...


Ízfokozó meg szinte mindenben van.

2020. okt. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem igazán fér bele sem a rohanós napjaimba, sem az anyagi lehetőségeimbe. Vegán meg alapból nem vagyok, nem is lennék.

Szomorú, hogy kihasználjuk az állatokat, de akkor a következő szint már pl hogy ruhát, minden használati tárgyat is csak ellenőrzött, normális körülmények között dolgoztató cégtől vegyek. Az meg már tényleg egy vagyon. Ha milliomos lennék, biztos figyelnék ezekre, meg tudnék ilyen speckó helyekről kaját rendelni (mondjuk a szállítás sem környezetbarát, szóval ez sem jó), de nem vagyok. Marad, hogy bemegyek a Tescóba meg a Sparba, és megveszem, amire onnan van pénzem.

Igazából ha nem vagy teljesen önellátó, akkor mindenképp ártasz a természetnek, az állatoknak, a két marék rizsért dolgozó gyerekmunkásoknak. Lehet ezt persze mérsékelni, de őszintén bevallom, hogy nem fogok ezért leköltözni valami farma amishnak.

2020. okt. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!