Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rosszul érzem magam?

Rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nap, mint nap találkoztok ilyen kérdéssel, és hogy nagyon idegesítenek titeket. Megértem, de inkább ne legyen válasz, minthogy negatív reakciót kapok vissza.


Sose tudtam elfogadni magam, és ez nagyon rossz. Persze vannak pillanatok, amikor éppen jól érzem magam a bőrömben, de hazaérve sírva dőlök be az ágyba. Nagyon rossz érzés, hogy ennyire utálom magam, mert nem kéne. Valószínű azért van ez, mert több kg vagyok, mint kéne, és igaz, hogy nem vagyok túlsúlyos, de épp elég így is. Csúnya is vagyok, és nem abból van elegem, hogy így nézek ki, hanem így látom magam, hogy így gondolok magamra. Ez a probléma.


Hogy fogadjam el magam?


Enni is nehéz, rosszul érzem magam utána, de nagyon.


Tudom, hogy sokatok arra gondol majd, hogy "Jó, hogy csak ennyi problémád van!" És ez igaz, meg minden, de én csak szeretném szeretni magam. Kívül, belül.


Köszönöm a válaszokat.


2022. szept. 8. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

HelloSziaSzevasz


Gondolj arra, hogy senkinek nem kell megfelelned. Ha a suly miatt van ez, akkor menj jarj el konditerembe, esetleg kerj edzestervet.


"Jó, hogy csak ennyi problémád van!" - ez egy nagy problema

2022. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keress egy sportot, amit szeretsz! Nem csak csinosabb leszel, de a sport jó hatással van a közérzetre, boldogság hormont termel, fitebb és egészségesebb leszel. Plusz megismerhetsz általa másokat is és a pozitív emberekből lehet töltődni. Nekem sokat javult az önképem, részben a sportnak hála. Emellett tűzz ki célokat (nem csak sport lehet), tervezd meg és valósítsd meg őket. Ha van egy célod és dolgozol rajta, az tovább motivál és szerintem a célok elérése javítja az önképet. Ha látod, hogy sikerül, amit szeretnél, büszke leszel magadra.

Ha ezekre nem tudod magad rávenni, nem segítenek, akkor lehet célszerű segítséget kérni egy pszichológustól, mert mélyebb lelki probléma lehet.

Kitartás és sok erőt!

2022. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
most oszinten, kit erdekel masok mit gondolnak?
2022. szept. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Szia 3-as! Sokan mondták már ezt nekem, de én úgy gondolom, hogy sok embert érdekel mások véleménye, és ez lehet szomorú, de normális is. Vagy az is lehet, csak magamból indulok ki.
2022. szept. 9. 05:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Elcsépelt, de igaz dolog: foglald le magad. Legyen hobbid, sportolj, tanulj. Ezek lekötik annyira a gondolataidat, hogy nem lesz időd az önmarcangolásra napi szinten. Plusz fejlődsz, örömforrást találsz. Rosszabb napjai pedig mindenkinek vannak, hidd el.

Én 6 éve sportolok, messze vagyok a túlsúlyostól, definiált izmaim vannak, és összességében jó alakom van. De vannak napok, amikor így is minden apróság zavar magamon, ami másoknak valószínűleg fel sem tűnik. Sporttársaimon szintén meg lehet figyelni ezeket az időszakokat, pedig szép, és csinos nők mindannyian. Szóval teljesen normális, hogy nem szereted magad minden pillanatban, de az életednek egy jobb, ha csak egy apró, időszakos eleme, nem pedig állandó ténye.

Egy mantra, ami sokaknak segít, mikor rossz napjuk van, gondold át, mi mindent tesz érted a tested. Elvisz a pontból b-be, tudod csinálni a munkádat, hobbidat, ha van gyereked, akkor létrehozta, eteti, karodban fogod, segít energiát nyerni, látsz... Stb. Nem tűnnek nagy dolgoknak, de mégis azok, csak mindennaposnak vesszük. Én a sporttal szoktam ezt csinálni, felidézem, milyen extrém dolgokat csinálok, tudok szaltózni, spárgázni, és sok más dolgot, amikről egy átlag ember csak álmodik. Ha kreatív vagy, például festesz, akkor létrehozod azokat az alkotásokat, amikről például csak én álmodozom :)

2022. szept. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!