Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 163cm vagyok és 58kg. Utálom...

163cm vagyok és 58kg. Utálom magam, szerintem ez nagyon sok. Egyik barátnőm ugyan ilyen magas mint én de 46kg (egészséges, eszik rendesen) és olyan rosszul érzem magam mellette. Mostanában egyre többet sírok esténként. Tippek a fogyáshoz? 😫

Figyelt kérdés
Esetleg étkezési tanácsokat, vagy bármilyen tanácsokat tudnátok adni hogy minimum 50kg-ra fogyjak?

2020. ápr. 30. 22:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Mozogj. Nagyon fontos :) szerintem egyebkent nem vagy kover nem szep ha valaki csont sovány a fiuk se szeretik csak meg sugom :D
2020. ápr. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Ne utáld magad! Normális a súlyod! 163 cm-hez az ajánlott optimális súly 57,7 kg, szóval csak 30 dekát kell fogynod :-)


Az persze lehet, hogy túl kevés rajtad az izom. Ebben az esetben ne a mérleget nézd, hanem vegyél egy szabócentit vagy egy madzagot meg egy vonalzót, és a combod, hasad, karod, nyakad kerületéből próbálj fogyni. Az a jó, ha a súlyod eközben nem csökken, vagy inkább nő, mert edzel és nő az izomtömeged. Persze lehet, hogy csak felváltva fog menni a kettő.


Az ajánlott minimum pedig 49,2 kg, szóval hiába mondod, hogy a veled egymagas barátnőd egészséges, ő valójában alultáplált. Szóval semmiképp ne akarj 50 kg alá fogyni.


Viszont ha ennyire odavagy a súlyod miatt, akkor jó eséllyel önértékelési vagy önképzavarod van. Akkor se kéne esténként sírni miatta, ha 150 kg lennél! Jó lenne, ha konzultálnál pszichológussal.

2020. ápr. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Egy jó pszichológus segíthet, hogy ne akarj barátnődhöz képest betegesen sovány lenni.
2020. máj. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy rajtad alapból sokkal több izom van, mint a barátnődön. Ezért én nem sírnék, normális testsúllyal...

Te te vagy, ő meg ő. Nem ugyanolyan a testetek, ugyanazzal a testsúllyal nem lesz pont ugyanolyan alakod, mint neki.

2020. máj. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%

Szia! Én is 163cm vagyok,51 kiló

48 a célom,már 2 hónapja fogyózok,54-ről indultam:))

Kalóriákat számolok(ehhez bármilyen kalóriaszámláló jó,az kiadja hogy mennyit ehetsz egy nap) és próbálok minél kevesebb szénhidrátot,és inkább több fehérjét és zsírt enni.

Minden 2.nap tornázok itthon egy órát,ilyenkor minden testrészemre próbálok egy kicsit edzeni. Ezen kívül minden nap 1 órát hulahoppozok

De ha edzek,azt is beleszámolom,és annyival többet eszek. És nem csökkentem le nagyon a kalóriákat,mert csak akkor fogyunk zsírból,ha heti 0,5-1 kilót adunk csak le.

Bár mostanában kicsit leállt a fogyás,mert több napon is csaltam,és többet ettem:(( de mostmár csinálom tovább!:)

Remélem segítettem!♡

2020. máj. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Neki lenne miért sírnia, nem neked. A te súlyod teljesen normál.

Próbáld megmenteni a barátnőd életét azzal, hogy NEM utánozod, hanem inkább elviszed (őt is) pszichológushoz.

2020. máj. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Én 162 centihez 62 kilósan nézek ki a legjobban. Mindneki más, ezt meg kéne érteni, más az alkat, zsír-izom arány, csontsűrűség stb. Tessék elfelejteni már ezt a másokhoz való méregetést.
2020. máj. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%

6-os! Mégis miért kéne elmennie a barátnőnek pszichológushoz?

Írta, hogy eszik rendesen te szerinted meg az lenne a megoldás, hogy felhízlalják vagy mi a franc? Jó lenne ha ez a fogadjunk el mindenkit, mindenki más testsúllyal szép nem csak a duci emberekre, hanem a vékonyakkra is érvényes lenne. Gondolj bele, hogy egy természetesen vékony embernek milyen szarul eshettnek a megjegyzéseid.


Kérdező nincs semmi a baj a súlyoddal, ha nem vagy elég izmos akkor esetleg fogyhatsz 3-5kg edzés mellett mert az még egészséges testsúly :).

2020. máj. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kilok szamitanak.
2020. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit testkép zavaros vagy!Gebe akarsz lenni?
2020. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!