Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Két ember akik ismerik egymást...

Két ember akik ismerik egymást, közeli barátok, járatnak ugyanahhoz a pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Nyilvánvalóan mindketten mesélünk a másikról és a pszichológus össze fogja rakni a dolgokat. Ez így megsért bármilyen szabályt?
2022. szept. 8. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Megtalálja a zsák a foltját .
2022. szept. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
xd
2022. szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Ezen mar en is gondolkodtam,szerintem nem a legjobb felallas.Amikor jartam egy nem olyan kozeli baratnom is jart mi arrol beszeltunk is egymassal de o is en is mas problema miatt jartunk oda.Ha viszont kozeli valaki es vele kapcsolatos dolgokrol is szo esik jobb nem.
2022. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Elvileg ha csak ismerösök, az nem gond, családtagokat nem szokott ugyanaz a suakember fogadni.

Barátok esetében szerintem valahol a kettö között van, nem mindenki veszi fel mindkettöt, ha tud a barátságról, de hivatalos akadálya nincs, a barátság ugyanis nem jogi fogalom, vannak esetek, amikor az egyik fél barátnak tartja a másikat, visszafelé meg az illetö csak ismerösként tekint az elsöre.

Ha barátként mindketten pszichológust akartok megkeresni, akkor szerintem jobb nem ugyanahhoz a szakemberhez fordulni, ha valami indoka van, hogy miért ugyanazt az embert szeretnéket (pl. mert nagyon jó a területén), akkor szerintem elötte mindenképpen érdemes lenne megkérdezni, idövel ugyanis elökerülhetnek olyan témák, amik etikai problémákat vethetnek fel. Ezt elkerülendö tud másik, megfelelö szakembert ajánlani, ha szerinte szükséges. És mindenképpen jobb kezdettöl annál lenni, aki végig tudja vinni a terápiát.

2022. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudom elvileg nem.
2022. szept. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Mármint egy pszichológusnak nem éppen a legcélszerűbb egy kliensének a családtagját, barátját is kezelni.
2022. szept. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem járhatnak, a szakma ezt kettős kapcsolatnak hívja.


Az etikai kódexben pedig szórol szóra ez áll:


"A pszichológus a kettős kapcsolat elkerülése érdekében, nem létesít pszichológiai kliensi kapcsolatot családtaggal, rokonnal, baráttal, közvetlen munkatárssal, illetve olyan személlyel, akivel valamilyen más szoros kapcsolatban is áll, illetve olyan személlyel, aki egy másik kliensével szoros kapcsolatban van."

2022. szept. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én és a volt barátnőm egyhez jártunk, nem okozott gondot, pedig az ülésen beszéltünk egymásról. Ez az orvoson múlik, hogy mennyire etikus, nem szabad visszamondani a másiknak semmit. Viszont jobban belelát, mert két embertől hallja a problémát két oldalról.
2022. szept. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Psycho ***** válasza:
59%

Törvényt/jogszabályt nem sért vele, ergo technikailag ez természetesen nem bűntény.

Viszont az etikai kódex (ahogy azt #7 is idézte) ezt egyértelműen tiltja, HA tényleg közeli a kapcsolat.


Ha két kliens szegről végről ismeri egymást, mert 5 éve együtt sportoltak 1-2 alkalommal, keresztnév megvan, de a másik vezetéknévre már egyikük sem emlékszik, az szerintem bőven belefér, nincs kettős kapcsolat, azaz járhatnak ugyanoda.


A kérdés inkább a szürkezónában van. Mi a helyzet, ha úgy nagyjából azért ismeri egymást a két kliens, voltak közös programok, haveri kapcsolatban vannak, de túl mély beszélgetésekbe sosem mentek, nincs komoly barátság, részleteket nem tudnak egymás életéből...?

Ilyen esetben szerintem érdemes a szakemberrel egyeztetni, vállalja-e mindkettőjüket, s ha igen, milyen keretek közt. Érdemes kimondani, szóban megegyezni abban ki mit vállal, titoktartás, stb.

2022. szept. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!