Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki depressziós az kiborul...

Aki depressziós az kiborul attól, ha felemlegetik, hogy mit kéne tennie?

Figyelt kérdés
Egész nap otthon fekszik, nem megy sehova, nem tart kapcsolatot senkivel, magába zárkózik és ha megemlítik neki, hogy kezdjen munkába, vagy menjen el orvoshoz el kezd bőgni és nagyon csúnyán viselkedni azzal, aki ezt mondta neki.
2022. szept. 9. 22:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
60%

Természetesen. A depressziós ember általában tökéltesen tisztában van azzal, hogy mind neki, mind a környezetének szinte elviselhetetlen az állapota, ráadásul úgy, hogy külső szemmel SEMMIT nem lehet látni a szenvedéséből.


Ha ezek után még felemlegetik, hogy csináljon végre vmit, akkor nyilván még jobban kiakad, még rosszabb állapotba kerül, hiszen ő vágyik rá a legjobban, hogy ne egész nap a k.rva ágyban feküdjön és ne az legyen az egyetlen "programja", hogy a nap végét várja (amikor egyénileg változóan alszik majd 4 órát vagy 14 órát).


Borzasztó nehéz. Nekem szokott közepes depim lenni (már abba majdnem beledöglök, nem tudom, milyen lehet a súlyos... ill. tudom {elméletben}, de nem akarok belegondolni), és most az egyik barátnőm is ilyen állapotban van... és pont neki pont mostanában jól beolvastam, hogy csináljon már magával vmit. Mondjuk ezt azért csináltam, mert ő alkoholista és nemrég majdnem meghalt és most otthon ül iszonyatosan depisen és szeretne rajta segíteni az apukája, a tesója, a volt férje, a gyereke és a barátnői. Ajánlgatjuk neki a pszichiátriát, az addiktológiát és mindenre nem és nem és nem és nem a válasza.


Én is ittam, elmentem addiktra. Én is voltam depis, elmentem pszichiátriára. Pedig engem nem támogatott lóf.sz sem. Na jó, egy nagyon kicsit, de egyáltalán nem kedvesen, hanem inkább ilyen elvárólag.


Nem tudok mit kezdeni azzal, hogy őt támogatnák, és így sem képes segíteni magán. :(((

2022. szept. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
46%

Az elvárható, hogy keressen szakmai segítséget.


Ambuláns kezelésre bárki jelentkezhet. Ha nem tud dolgozni, kórház is jó lehet. Jó esetben talál TV-s pszichológust. Vannak pszichoterápiás befekvős helyek. Van ahol nappali kórház is elérhető. Ingyen is el lehet érni valamennyi segítséget. Ha nem dolgozik a beteg, rövidebb-hosszabb befekvéssel nem nagyon veszíthet, kivéve ha egyedül nevel gyereket, nincs aki etesse a kutyáját, macskáját.

Magánban sokszor lényegesen jobb ellátáshoz juthat. Ha tud dolgozni vagy van erre pénze családnak, akkor ez jobb a havi 1x20 percet fogadó ambuláns orvosnál. Én havi 4x50 percet járok orvoshoz/terápiára.

2022. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
46%

A legrosszabb mit tehetnek hogy azt mondjak “hogy el kellene menni kapálni” és akkor nem lenne ideje depizni…

Ettől csak meg több duhrohama lesz valakinek meg azért kicsit rossz érzés lenne elmenni kapálni vagy kasszázni mikor a depresszió előtt meg egy jó munkája volt…

2022. szept. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!