Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy dolgozzátok fel, hogy a...

Hogy dolgozzátok fel, hogy a legtöbb jó dolgot el*urtatok az életetekben?

Figyelt kérdés
Annyi hibát követtem el, amennyit más egész életében nem követ el. Folyamatosan ezzel kell együtt élnem, és esetenként már nagyon nehezen bírom.28/F

2022. szept. 10. 01:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Húzz egy vonalat, és kezdj el úgy élni, hogy az eddigi tapasztalatok alapján kevesebb hibát kövess el.

Nincs tökéletes ember. Mindenki hibázik, nem is egyszer. Fő, hogy felismerted, hogy mit, így el tudod kerülni később.

2022. szept. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Úgy tudom feldolgozni, hogy kialakitok még több helyzetet amit el*urhatok. A nagy számok törvénye alapján egyszer csak szerencsém lesz.
2022. szept. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
28 évesen még változtathatsz
2022. szept. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem akarlak elkeseriteni, de az elet arrol szol, hogy elkurunk dolgokat. Sokszor. Aztan tanulunk a hibainkbol, es jo esetben legkozelebb kevesbe csesszuk el a hasonlo szituaciokat. En is rengetegszer hoztam rossz dontest, megsem banom, mert egyreszt akkor, abban a lelki allapotban az tunt a legjobb dontesnek, masreszt meg tanultam belole. Raadasul semmi sem helyrehozhatatlan. En anno eleg jo esszel elmentem egy autoszerelo szakkozepbe ugy, hogy mindig is az informatika erdekelt, es cseppet sem konyitottam az autokhoz. Mondanom sem kell, hogy se a tarsasag, se a suli nem nekem valo volt, az elso evben kitettek. Utana kesz kalvaria volt letenni egyaltalan az erettsegit is. 21 evesen bolti eladokent dolgoztam ugy, hogy az osszes iskolamban a legjobb tanulok koze tartoztam. Aztan osszeszedtem magam, es beiratkoztam egy esti suliba, ma pedig mar szoftverfejleszto gyakornok vagyok. :) Szoval nincs olyan dolog, amit ne lehetne helyrehozni.
2022. szept. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos ezek olyan dolgok, amiken már utólag nem lehet változtatni, csak akkor, ha vissza tudnék utazni az időben. Folyton-folyvást ezen/ezeken gondolkodom, örlődöm. Nem tudok egyértelműen továbblépni. Kedves utolsó válaszoló! Örülök és kicsit irigyellek, hogy megtaláltad hivatásod!;)
2022. szept. 14. 01:32
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Szemléletváltással!!!


Kedves kérdező és kedves minden eddigi válaszoló: "Változtasd meg magad és megváltozik a világ!" Ez tényleg igaz, kezdve ott, hogy ne hibának lásd az eddigi hibáidat, hanem lehetőségeknek, kihagyott lehetőségeknek! Máris nem fáj annyira, ugye?


Aztán ízlelgessétek azt a mondatot, hogy a világ úgy van jól, ahogy van, illetve hogy a sorsod már meg van írva és jó úton haladsz! Azok a dolgok, amelyeket te hibáknak hívsz, ti hibáknak hívtok szükségesek voltak az életetekben ahhoz, hogy azok legyetek, akik most vagytok! A karma a kiegyenlítődés szabályszerűsége: addig találkozol egy problémával, amíg ki nem békülsz vele. Ergo szükséges volt úgy élni az életed, ahogy eddig élted, különben nem az lennél ma, aki most vagy: egy csodálatos emberi lény!


Fontos, hogy minden konkfliktus után a megfelelő végkövetkeztetéseket vonjuk le! Az, hogy bármikor is hibát követtél el pl. nem egy jó végkövetkeztetés! Szükséges volt ahhoz, hogy az legyél, aki most vagy, ám nézd meg, hogy mit tudsz ezekkel a múltbeli konfliktusaiddal kezdeni, mi a jobb konklúzió: miért kaptad a sorstól azt a lehetőséget, azt a kihívást, még ha nem is éltél a kihívással?


Szerintem igaza van a 4. válaszolónak abban, hogy később látta be, hogy jól döntött korábban. Amint megtalálod a boldogságodat a jelenben, visszanézve a múltba megérted abban a pillanatban, hogy mindennek pontosan úgy kellett történnie, ahogy történt, hogy az lehess, aki lettél! Egy csodálatos emberi lény!


Mert nem attól leszel boldog, hogy van x diplomád vagy y fizetésed vagy csodálatos házastársad!!! Hány olyan ember van a világon, akiknek ez mind megvan és mégsem boldogok? Rengeteg!!!


Tehát mindenki a saját boldogságáért felelős!


Vagyis én pontosan ezzel a szemléletváltással dolgoztam fel minden szerinted jó dolgot az életemben, amelyet eltoltam, hogy rájöttem, hogy nem toltam el, hanem akkor épp azt tettem, amit az akkori képességeim alapján a legjobbnak találtam!



Ismerd fel, hogy

2022. szept. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Én is sok sok hibát követtem el. Nem tudom letagadni mert tényleg sokszor hibázok.


Ilyenkor megpróbálok kifogást keresni, és más embereket illetve körülményeket hibáztatom. Nem tudok felelősséget vállalni a tetteimért. Sajnos lelkileg ebből a szempontból beteg vagyok, így ha akarok se tudok változtatni ezeken.


Egyszerűen gyenge a jellemem, így születtem. De tisztelem azokat akik harmonikus, boldognak látszó házasságban, vagy párkapcsolatban élnek és kerek az életük.

2022. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
#7: nincs olyan, hogy nem tudsz, pláne, ha akarsz. Nem azt mondom, hogy nem akarod eléggé, inkább azt, hogy még nincs elég rossz tapasztalatod ahhoz, hogy elég lökést adjon mindaz ahhoz, hogy tényleg megszülessen benned a változás igénye. Nem hiszek a gyenge jellemben. Nincs olyan. Inkább még nem tartasz ott. Nem elég rossz még neked. Majd ha elég rossz lesz, majd úgyis változol!
2022. szept. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként olyanokra gondoltam, hogy nem becsültem meg a barátnőmet, nem úgy viselkedtem vele, és már sohasem tehetem jóvá, lehetek vele együtt. Vagy 1-2 szerettemmel nem annyi időt töltöttem, amennyit kellett volna, és már sosem lesz rá lehetőségem. Plusz, gimnázium után nem végeztem el a megkezdett OKJ-kat, és egyetemre sem mentem…
2022. szept. 16. 03:27
 10/12 A kérdező kommentje:
*volt barátnőm túl van rajtam már rég, azok a családtagjaim pedig nem élnek már
2022. szept. 16. 03:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!