Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogyan vezetitek le a...

Ti hogyan vezetitek le a rengeteg stresszt? Hogy dolgozzátok fel?

Figyelt kérdés
Nem arról beszélek, hogy jaj letört a körmöm! Hogy megyek így munkába? ....stb. Hanem amikor hazaesik az ember, semmihez sincs kedve, fáradt, és legszívesebben kiabálna vagy sírna, vagy ebben a sorrendben. Én a körmömet rágom, le akarok szokni, de nem tudok. Pedig nem is egyszer próbáltam... Ti mit csináltok? Sírni is nagyon sokszor sírok, és szerintem ez nem normális. Iszonyatos stressz ér, de nem tudom mit kezdjek vele, időm sincs, a szó szoros értelmében. Van valaki aki érti ? Mit lehet ezzel csinálni? Együtt kell élni vele? Ez normális? Persze mindenki stresszel, de nem nem minden nap ennyire... vagy igen?
2014. nov. 17. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, az életemben sosem volt rengeteg stressz. Gondok nyilván igen (több év munkanélküliség után a fogorvos közli, hogy másfél millió nélkül neki se kezd a fogadnak... :D), haláleset, miegymás... Lenyom, durva esetben boldogtalanná tesz, de valahogy annyira nem visel meg, hogy üvölteni akarjak a frusztrációtól vagy fájdalomtól. Szinte mindig "ami nem öl meg, az erősebbé tesz" üzemmódban működöm. Plusz nagyon kerülöm az életem bonyolítását és a negatív dolgok rám telepését, a hedonizmusom miatt. Úgy értem, sok ember mindenfélét a nyakába vesz, nem mond nemet pofátlan kérésekre, takarít pihenés helyett is, ilyesmik. Én még dolgozni se tudok, ha nem élvezem. Plusz lehet némi mázli is, bizonyos élethelyzeteket nem tudnék megoldani.

Motorom is van :) Idén nem volt rá pénzem, hogy motorozzak, de régebben jó volt stresszoldásra. De biciklizni és túrázni most is tudok, a szomszéd 2 macskáját is tudom simogatni, párom is van, akit megölelhetek... Sok humoros és szép dolgot látok, jó zenéket hallgatok, amik megfognak... Ezek mind rengeteget jelentenek nekem, segítenek megtartani az integritásomat nehéz helyzetekben is. Márpedig én tudom, milyen az, amikor egy élet szétesik és csücsülök a gödör alján s már saját magamat sem érdeklem. Még jó, hogy van a lelkemben padló, aminél lejjebb nem tudok esni. Gyerekkoromban azt mondtam, keljfeljancsi típus vagyok. Képtelen vagyok hosszútávon nagyon padlón lenni...

Köszi, ráébresztettél, hogy nekem nem is olyan rossz. Bár eddig is tudtam, hogy sokkal jobb, mint amit megérdemlek.

2014. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! A legjobb a sport! Írod, hogy nincs időd, de szerintem vagy vegyél egy boksz zsákot és verd el mikor hazaérsz, egy idő után edzhetsz is vele komolyabban, a másik hogy menj el futni vagy csak sétálj, a lényege, hogy előre haladsz, nem foglalkozol semmivel csak mész. A relaxáció is rengeteget segíthet, nekem olyan pánikrohamaim voltak a tescoban hogy néha kirohantam, mióta megtanultam relaxálni semmi bajom! Minnél előbb kezdj neki valaminek mert hosszútávon fizikai tüneteket okozhat a sok stressz! Citromfű tea is segít, de azt csak kiegészítésnek mondanám! Remélem tudtam valamennyit segíteni!
2014. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jah, edzeni kell én is azt csinálom ka.ki idegálapotban
2014. nov. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Írhatnál egy kicsit arról, hogy miből fakad ez a rengeteg stressz, ami ér. Ha nem akarod publikusan, akkor akár privátban is.


A stressz csökkentésére jó a sport. Ez mindenképpen segít, de szerintem csak tüneti kezelés. Bármennyire is nehéz elhinni, de valóban jót tesz (én sem tudom sokszor felfogni). A legjobb ha valami küzdősportot vagy önvédelmet tanulsz. Vannak erre csoportok. Igaz pénzbe kerül és időbe, de amellett hogy hasznos, egészséges és megszabadít sok stressztől. Nagyon sok edzés van esténként is, így munka vagy suli után is belefér az emberek idejébe és teljesen újoncként is be lehet illeszkedni. A stresszcsökkentő hatása abból fakadhat, hogy olyan események kezelésével foglalkozol egy ilyen edzésen, hogy mivan ha meg akarnak verni, le akarnak szúrni, meg akarnak ölni (ezek mellett eltörpülnek a hétköznapi problémák, amik bár valóban rémesek, de egyik sem ennyire végzetes). Persze nem esik semmi bajod, vigyáz mindenki mindenkire de ahogy begyakorlod, végiggondolod a mozdulatsort, a végére valahogy lemegy a stresszesség.


Egy másik jó stresszcsökkentés lehet, ha beszélsz róla valakinek. Ha van egy jó "lelki szemetesládád", akinek elmondhatod, ami bánt. Vagy akár pszichológushoz mész.


Talán még az is működhet, ha megpróbálsz valami izgalmasat csinálni. Bár ehhez gyakran társak kellenek.


A férfiaknál tipikus stresszkezelési eljárás a videójátékozás (Nőknél is ugyanúgy működhet, ha egyszer belevágnak). De én úgy vettem észre, hogy ez a felületes stresszcsökkentésekhez képest is elég felszínes. Néhány órára lekapcsolhat, eltereli a gondolatokat, ezalatt felszabadulsz, de utána minden megy sajnos a régiben.


Tudom, hogy nagyon nehéz így, hogy fáradt vagy és semmihez sincs kedved

2014. nov. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatod még a filmezést. Nem tudom, milyen filmeket szeretsz.


Én a magam részéről rájöttem, hogy jobban kedvelem az animált filmeket, ahol mély és gyakran drámai tartalom van nagyon humorosan előadva. Azért kedvelem jobban a rajzfilmeket, mert egy olyan világot raknak elém, amiről nyilvánvaló, hogy nem létezik. Egy színészek által eljátszott világ engem időnként bosszantani tud, mivel hazugnak és valószerűtlennek élem meg. Elém tesznek egy világot, tele klisékkel és kisebb-nagyobb életszerűtlen hazugságokkal, hogy minél népszerűbb legyen. A rajzfilmek sok kötöttségtől szabadabbak és komolyabbak a filmeknél.


Ezeket a rajzfilmeket tudnám javasolni: South Park, The Family Guy, The Simpson, Spongyabob

2014. nov. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia kedves kérdező! Egy pszichológus ismerősöm mondta, hogy az ő pácienseinek azt tanácsolja ilyenkor, hogy maszturbáljanak minimum kétszer többet, mint amennyit szoktak, mert a szexuális kielégülés ilyen téren nagy adag feszültségtől szabadít fel minket. Viccen kívül mondom, és remélem hamar sikerül feldolgozni a nagy mértékű stresszt! 36N
2014. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ököllel ütöm a falat :) Mondjuk nem a fő falat, hanem válasz falat, mert az puhább.
2014. nov. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!