Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontin mennyire tud segíteni...

Frontin mennyire tud segíteni elaltatni?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz alvó vagyok, mert ingerlékeny és zajérzékeny vagyok, ezért kaptam dokitól Frontint 0.25 mg-t. Nem használom csak ha nagyon kell, kb két hetente veszek be egy szemet. Viszont lenne egy olyan nap amikor a szokásosnál előbb kell lefeküdnöm mert másnap reggel 6kor korán kelés és utazás lesz, szóval pörgés. Na én meg az a típus vagyok ha nem alszom ki magam fáradt vagyok és ingerlékeny egész nap. Általában éjfél és 1 között fekszem le, de 11kor muszáj lesz aludnom különben annyi a napomnak. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy alkalmazzam a Frontint? Elég lesz ha 11 előtt beveszek egy szemet vagy kettőt kéne inkább? Mert már attól képes vagyok szétizgulni magam hogy másnap korán kell felkelni, és akkor semmit sem alszom, csak hulla fáradt leszek.

2022. szept. 10. 12:20
 1/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
23%

A Frontin/Xanax nem altató.

Azért segít elaludni, mert "lenyugtatja" a gondolataidat, amik ébren tartanak.

Ha még nem vagy álmos, akkor jóval nagyobb adagot kellene bevenni. Nem javaslom!

Inkább kelj fel kicsit korábban aznap, ne igyál sok kávét/teát, fáraszd le magad egy kis sporttal, stb.

2022. szept. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem altató!
2022. szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Az orvosoddal beszéld meg. A Frontint lehet felezni is, ne szedd helyből kettessével, csak azért, mert van. Vannak más módszerek is, amik segíthetnek elaludni: rutin, villanyoltás, ne mobilozz/szgépezz a sötétben már. Gyógynövényekkel is segíthetsz magadon, pl. citromfű teával.
2022. szept. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%

Csak akkor vedd be, ha a javasolt módszerek nem segítenek. Orvossal beszéld meg, hogy mennyit.


A fentebb javasoltak mellett vehetsz be vény nélküli melatonin tablettát. A 3 mg-osnak van érezhető álmosító hatása.


Esetleg Ataraxot lehet felíratni. Ez szorongásra és alváshoz is jó. Nem okoz függőséget.

2022. szept. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Nekem nagyon sokat segít, de azonnal raszoktam és nem tesz hőt hogy szedem… előtte melatonint szedtem, de már nem hatott

Nem tudom mit lehetne szedni helyette

2022. szept. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha mindenképpen kell gyógyszer nagyon gyakran vagy minden nap) akkor Atarax vagy alvást javító, álmosító mellékhatású antidepi jöhet szánításba. Altató is felírható, de az is függőséget okoz és idővel gyengül a hatása.
2022. szept. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!