Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtató-altató alkalomszerűen...

Nyugtató-altató alkalomszerűen mehet?

Figyelt kérdés

Röviden: generalizált szorongásra és alvászavarra (elalvási nehézségre) írtak fel nekem Loreanxilt, aki nem ismerné ez egy lorezapám tartalmú benzodiazepin, hasonló a frontin/xanax/rivotril stb-hez. Kúraként kéne szedjem, napi 2x1 g-ot.

A problémám az hogy nem annyira durvák a bajaim, rendszeresen vagyok feszültebb, mindenen képes vagyok aggódni, de abszolút nem olyan szinten mint aki képtelen pl tömegbe menni meg hasonlók. Az alvászavarom se állandó, átlagban heti 2-3x van hogy nagyon soká, ritkábban egyáltalán nem alszok el, de többnyire ha nem is hamar de azért elalszok. Na most ezekről a nyugtatókról tudjuk hogy brutálisak, nagyon hamar rászoksz, durvák a mellékhatások, és nagyon nem akarok ezek miatt 20on évesen még rosszabb állapotban lenni a jövőben. (Más lenne ha sokkal súlyosabb lenne a szorongásom, persze nyilván így se normális, járni fogok terápiára is).

Szóval ezek tükrében az működhet hogy kúra helyett csak akkor veszek be egy-egy szemet amikor éppen egy ilyen álmatlan éjszakám van, vagy vmire nagyon rástresszelek? Pl 1.5 hete aránylag jól vagyok, feleslegesnek is érzem, mindig vannak ilyen jobb periódusok, ezért gondoltam hogy elég lenne-e alkalomszerűen bekapni egyet amikor szükséges.



2022. szept. 2. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
10%
Könnyebb elveszíteni a kontrollt a gyógyszerszedés felett, ha nem vagy őszinte az orvosoddal és nem tartod be az utasításait. Beszéld meg vele, hogy hogy szedd.
2022. szept. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem jól látod. Ha neked ugy jobb, szedd alkalmanként, így nem lehet rászokni. Annak kell állandoan szedni, aki folyamatosan szorong.
2022. szept. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!