Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet Szélsőséges...

Mitől lehet Szélsőséges hangulatingadozás és ürességérzet ?

Figyelt kérdés

Sziasztok igazából azt szeretném kideríteni hogy amit érzek belül az kóros e vagy sem

Az az igazság hogy már egy éve elég ingadozohangulatom van és sajnos a kapcsolataimat sem érzem túl erősnek és attól félek hogy egyszer csak minden barátom elhagy és hogy utalnak pedig vannak barátaim csak sokszor gondolok arra hogy mivan ha mégsem szeretnek és mivan ha csak vicc tárgya vagyok

Félek kezdeményezni felek attól hogy meg bántanak valamivel azt kell tudni rólam hogy én sosem viseltem jól azt ha valaki megbántott

Igazából a hangulat ingadozásaim miatt egyszerre lennék társaságba és egyedül akarok lenni .Ezek miatt a negatív gondolatok miatt nem tudok koncentrálni lassan tanulok van. Hogy nem emlékszem olyan jól bizonyos dolgokra.illetve gyakran szoktam sírni is


A múlt évben kétszer voltam depressziós igazából öngyilkossági gondolataim is voltak

Szóval szerintetek ez mi lehet

(A depresszióm és a szorongásom miatt járok phszochologushoz és voltam pszichiáternel is csak ezeket a dolgokat eddig nem mondtam )

Válaszotokat előre is köszönöm

16/F



2022. szept. 10. 23:26
A kérdező szavazást indított:
Ez ebben a korban teljesen normális
Nem ez kóros ( komentbe írd le hogy mi lehet legyszi )
5 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
mond el a pszichológusodnak, pszichiáterednek. ez fontos lenne, nem normális állapot ez.
2022. szept. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 hosszúhajú ***** válasza:
27%

ezek tipikus borderline személyiségzavar tünetek, kérd meg a pszichológust hogy meséljen róla, és olvass te is utána.

( kapcsolati probléma, elhagyás-félelem, öngyilkosság, hangulatingadozás, üresség....

2022. szept. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 hosszúhajú ***** válasza:
40%
ja azt hadd írjam hozzá ugyanennyi idős koromban ugyanígy elhallgattam pszichológusom elől, és így félre és késve diagnosztizáltak, más gyógyszerekkel kezeltek és jól megszívtam a titkolózásom
2022. szept. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2022. szept. 11. 08:18
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként borderline lehetek ha nincsenek dürohomjaim ?
2022. szept. 11. 08:20
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Nekem is borderlinenak tűnik, és igen, dührohamok nélkül is lehetsz az. Sokféle borderlineos van, nem mindenkinél ugyanúgy nyilvánulnak meg a tünetek.
2022. szept. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6 köszi a választ
2022. szept. 11. 20:19
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
18 éves kor alatt nem diagnosztizálnak borderline-t meg semmilyen személyiségzavart.
2022. szept. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hosszúhajú ***** válasza:
84%
valóban nem diagnosztizálnak 18 alatt bordival - ezért is kezeltek félre...csak 18 után írták rá...
2022. szept. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Te vagy, aki a tegnapit írta ki? Hiába emeled ki ezt a kérdést, ugyanazt fogod kapni, mint a tegnapira is.

Ha ez személyiségzavar, akkor nem csak borderline lehet. De nem fognak diagnosztizálni egyikkel sem 18 alatt.(De ezt már szinte mindenki leírta neked)

Dühroham meg szerintem elég markáns tünete a bordinak. Nálam kamaszkoromban leginkább csak ez volt domináns, meg szembetűnő. Általánosban meg a paranoid gondolatok az emberekkel szemben, a bizalmatlanság, társas izoláció.A hangulatom meg sose volt stabil. De ha nem is éled meg kifelé a dühödet, belsőleg sztem érezned kéne, hogy folyamatosan el akarod nyomni. Csendes bpd-nél ugye nincsenek kimutatott dührohamok annyira,de ott is megjelenik azért a dühkezelési probléma másba forgatva.

Egyébként borderline jegyei nem csak személyiségzavaros embereknek vannak. Attól személyiségzavar egy személyiségzavar, hogy azok a tipikus jegyek szélsőséges formában jelennek meg, meg emellé gyenge a érzelmi regulációs képesség. Ürességérzet meg depressziótól is lehet, meg szorongástól is.

De egyébként ez nem csak személyiségzavar lehet. Ha jársz pszichológushoz, akkor ezeket neki kellene elmondanod. Egyébként ezek depresszió miatt is lehetnek.

2022. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!